Sony logo PS5

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Premiera PS5 w październiku, czytamy w ogłoszeniu Sony o pracę [Aktualizacja]

[Aktualizacja]

Sony twierdzi, że informacja o premierze PS5 w październiku to błąd w ogłoszeniu, który popełnił portal Next. Takie oświadczenie firma wydała dla japońskiego magazynu Famitsu.

[Oryginalna wiadomość]

Czyżby premiera PS5 miała nastąpić wcześniej niż spodziewa się tego gamingowy świat? Sony wspomina wprost w jednym z ogłoszeń o pracę – październik 2020.

Premiera PS5 jest planowana na październik tego roku – wynika z ogłoszenia, poprzez które Sony szuka menadżera do spraw zamówień. Nie traktujcie tego jednak jako oficjalnej informacji!

Przypominamy, że Sony podało jedynie, że premiera PlayStation 5 będzie miała miejsce w okresie świątecznym 2020 roku. Prawdopodobnie konsola trafi na rynek w listopadzie, tak przynajmniej sądziliśmy do dzisiaj. Może być jednak i tak, że Japończycy zdecydują się na bardzo szybką i intensywną kampanię marketingową, by wypuścić swojego next-gena przed konkurencją i tym samym zdobyć przewagę już na starcie generacji.

Premiera PS5 – czyżby październik 2020?

Premiera PS5

 

Warto podkreślić, że ogłoszenie pojawiło się w serwisie Rikunabi i dysponujemy jedynie tłumaczeniem z japońskiego na angielski. Miesiące jednak powinny być dobrze przetłumaczone. Warto podkreślić również, że nie wiadomo, kiedy ogłoszenie zostało opublikowane (brak szczegółowej daty publikacji) i wspomniany październik może być nieaktualny.

Cóż, czekamy na oficjalne stanowisko Sony na temat premiery PS5. mamy nadzieję, że Japończycy w końcu wyłożą wszystkie karty na stół. Dotychczas poznaliśmy co prawda częściową specyfikację techniczną oraz zobaczyliśmy pada DualSense, lecz nadal brak takich ważnych rzeczy jak sam wygląd konsoli, jego funkcje oraz przede wszystkim gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się