Call of Duty 2018 z trybem Battle Royale? Activision rozpoczyna ciekawe testy

Tegoroczna odsłona serii Call of Duty to prawdopodobnie Black Ops 4. Równie prawdopodobne jest, że Activision zafunduje nam swoją własną odmianę trybu Battle Royale w Call of Duty 2018.

Popularność takich gier jak PlayerUnknown’s Battlegrounds oraz Fortnite Battle Royale z pewnością dają wiele do myślenia wielkim korporacjom, które produkują swoje coroczne serie. Nie inaczej jest z Activision, wydawcą stojącym za marką Call of Duty.

Call of Duty 2018 – Battle Royale bardzo pewne

Jak przewiduje serwis GamingboltCall of Duty 2018 może zostać wyposażone w tryb Battle Royale. Mogą o tym świadczyć rozpoczęte testy Battle Royale w darmowym i dostępnym jedynie na terenie Chin tytule Call of Duty: Online.

Battle Royale w Call of Duty: Online różni się od tego, do czego przyzwyczaiły nas wspomniane PUBG oraz Fortnite Battle Royale. Zamiast 100 graczy lądujących na mapie w zabawie bierze udział 18 osób, które na początku meczu wybierają miejsce, w którym chcą zacząć rozgrywkę. Rozwiązanie takie jest spowodowane tym, że mapy w Call of Duty są po prostu mniejsze niż w produkcjach stworzonych na potrzeby Battle Royale.

Niewykluczone, że Activision zafunduje nam swoją wariację Battle Royale właśnie w Call of Duty 2018. Wiele zależeć będzie z pewnością od tego, jak wypadną testy trybu w darmowym CoD.

Call of Duty: Black Ops 4 przełomową częścią serii

Jest spora szansa na to, że kolejną odsłoną Call of Duty, będzie Black Ops 4. Dziś dowiadujemy się nowych informacji na temat produkcji. Otóż okazuje się, że studio Treyarch szuka osób do pracy przy projekcie, przede wszystkim takich, które będą odpowiadać za stronę graficzną i wniosą nowe pomysły przy projekcie silnika graficznego.

Nie wiadomo, czy chodzi o całkiem nowy silnik graficzny, czy też usprawnienie istniejącego od 2005 roku IW Engine. Do tej pory IW Engine było jedynie aktualizowane, oczywiście z całkiem niezłym skutkiem, ale zawsze jest to praca na starym silniku. Kto wie, czy tym razem Treyarch nie pokusi się o diametralną zmianę i nie wprowadzi całkiem nowego rozwiązania. Gdyby tak się stało, Call of Duty: Black Ops 4 mogłoby sporo namieszać w serii i stać się przełomową odsłoną.

Call of Duty: Black Ops 4 premiera

Do tej pory Activision nie potwierdziło, jakby pracowało z Treyarch nad Call of Duty: Black Ops 4. Informację nieoficjalne zdobył serwis Eurogamer oraz Marcus Sellars z serwisu Nintendo Switch Network. Według tych źródeł, premiera Call of Duty: Black Ops 4 przewidziana jest na ten rok na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i Switch.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.