PlayStation 5 PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 odda do dyspozycji gracza tylko 664 GB miejsca na gry

PlayStation 5 nie pozwoli wam na zainstalowanie zbyt wielu gier. Dysk konsoli jest o wiele mniej pojemny, niż moglibyśmy oczekiwać.

Najnowsze gry wideo ważą coraz więcej i nikogo nie powinien dziwić fakt, że gracze zaopatrują się w coraz większe dyski. Cóż, jeśli liczyliście na to, że nowe konsole pozwolą wam na zainstalowanie więcej niż kilku produkcji, to mocno się rozczarujecie.

Jak donosi VG247, nowa konsola Sony udostępni nam jedynie 664 z 825 GB pamięci na dysku. Oznacza to, że zmieścimy na niej około ośmiu większych produkcji, czyli stosunkowo mało. Jeśli ktoś lubi często zmieniać ogrywaną produkcję i jest przy okazji posiadaczem dość powolnego łącza, to korzystanie z nowego sprzętu będzie dla niego prawdziwym koszmarem.

Źródło: forum ResetEra

Powyższy obrazek jest dość wątpliwej jakości, a dodatkowo widnieje na nim… kursor myszy. Nawet jeśli jest to jedynie sprytna manipulacja, to na pierwszy rzut oka prezentuje się dość wiarygodnie. Interfejs zdaje się przypominać stylistyką to, do czego przyzwyczaiło nas Sony przez ostatnie lata.

Co więcej, sprawa nie wygląda lepiej w przypadku Xbox Series X. Zarówno Sony jak i Microsoft dość mocno promują dodatkowe, dość drogie dyski SSD do swoich konsol. Choć nie jest to zbyt przyjazna klientom praktyka, to pozwoli na odrobienie sobie niskich cen samych platform. Mimo wszystko wstrzymałbym się z pełnym potwierdzaniem powyższych danych do premiery konsoli.

PlayStation 5 pojawi się w naszym kraju 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się