Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series X rezerwuje 200 GB miejsca dla systemu

Jak się okazuje, Xbox Series X będzie miał nieco mniejszą pojemność dysku niż Microsoft obiecuje na papierze. Konsola rezerwuje ogromną ilość miejsca na system.

Nowa generacja, to też nowe oczekiwania względem sprzętu. Sony kusi fanów świetnymi produkcjami ekskluzywnymi, a Microsoft mnogością usług i potężną specyfikacją swojego sprzętu. Nowy Xbox to prawdziwy potwór wydajności, ale pojawił się pewien haczyk, który nieco go osłabi w oczach graczy.

Redakcja GameSpot miała już okazję przetestować Xbox Series X i ujawniła pewien niepokojący fakt. Konsola posiada dysk o pojemności 1 TB, ale rezerwuje prawie 200 GB miejsca na sam system. W rezultacie użytkownicy nowego Xboxa będą mieli do dyspozycji dokładnie 802 GB wolnego miejsca na gry. Ciekawi mnie tylko, czy sprawa wygląda podobnie w przypadku Series S, które zostało wyposażone jedynie w 512 GB.

Dla przypomnienia wspomnę, że PlayStation 5 zadebiutuje na rynku z dyskiem SSD o pojemności 825 GB. W przypadku konsoli Sony nie poznaliśmy jeszcze wagi oprogramowania, jednak wątpię, aby zajmowało ono tyle, co w konkurencyjnej konsoli.

Taka pojemność dysku może być niewystarczająca dla bardziej zapalonych graczy. Spora część większych produkcji zbliża się do niebezpiecznych 100 GB zajmowanego miejsca, a są też takie przypadki jak Call of Duty Warzone i Modern Warfare, które łącznie ważą ponad 200 GB.

Wygląda na to, że rynek zewnętrznych dysków dla konsol będzie przeżywał prawdziwe oblężenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się