PlayStation 5 – najpewniej ta technologia zostanie wykorzystana na konsoli

Szef studia Polyphony Digital chwali się zaawansowanymi modelami samochodów.

Gran Turismo Sport pojawi się na PlayStation 4 tej jesieni. Prawdopodobna data premiery, która pojawiła się niedawno w PlayStation Magazine UK, to 16 listopada 2017. Warto jednak pamiętać, że termin nie został potwierdzony przez Sony.

Kazunori Yamauchi (prezes Polyphony Digital) podczas rozmowy z serwisem IGN (cytujemy za wccftech) zdradził tymczasem niezłą ciekawostkę odnośnie samochodów, które zobaczymy w nadchodzących wyścigach. Projektant gry pochwalił się, że modele samochodów w GT Sport są niezrównane pod względem szczegółów i będą prawdopodobnie używane w grach na PlayStation 5.

Modele, które używamy obecnie przy Gran Turismo Sport, prawdopodobnie będą wspierać również kolejną generację, którą zobaczymy po PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Ten poziom danych zapewne pozwoli nam na pracę przez 10 lat. Obecnie poziom szczegółowości tych modeli nie ma sobie równych na całym świecie. Jedynymi modelami, które mogą przewyższać nasze, są modele CAD pochodzące prosto od producentów, lecz ich nie można renderować w czasie rzeczywistym – zaznacza Kazunori Yamauchi.

Szef Polyphony Digital twierdzi, że w przypadku modeli, które mogą poruszać się w czasie rzeczywistym, technologia studia jest obecnie najlepsza na świecie!

Ekskluzywne wyścigi na PS4 vs rzeczywistość. Jak oceniacie realizm?

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiedzialne za grę studio Polyphony Digital przykłada wagę do wizualnej strony swoich produkcji. Jak będzie w przypadku nadchodzącego tytułu?

Poniżej możecie zobaczyć porównanie Gran Turismo Sport uchwyconego na PS4 Pro z rzeczywistością, na przykładzie brytyjskiego toru wyścigowego Brands Hatch. Za materiał odpowiada YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

Zapraszamy do oglądania i komentowania – jesteście zadowoleni z takiego poziomu realizmu wizualnego?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: