Czy tego oczekują gracze? Sony o PlayStation 5

Czy tego oczekują gracze? Sony o PlayStation 5
Newsy PS4

Japoński producent w opozycji do Microsoftu.

Obecnie obserwujemy nowe podejście do tworzenia konsol w przypadku Sony oraz Microsoftu. W tej generacji producenci zdecydowali się przygotować dwa ulepszone modele swoich bazowych sprzętów. Mowa o PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X. Jeśli chodzi o Microsoft, to amerykański gigant zdaje się iść śladem Apple, które cyklicznie odświeża swoje smartfony, nie wprowadzając podziału na generacje z całkiem nową linią sprzętu. Kolejna konsola po Xbox One X może więc być tylko rozwinięcie wymienionego pomysłu.

Co z Sony? Japoński producent stawia bardziej na tradycyjne podejście i szykuje całkiem nowe PlayStation 5. Tak przynajmniej można wywnioskować z wypowiedzi przedstawiciela koncernu, który niedawno udzielił wywiadu niemieckiemu serwisowi Golem.de. Jasno w nim stwierdził, że premiera nowej konsoli na pewno kiedyś nastąpi, a PlayStation 4 Pro to po prostu oferta dla osób, które mają telewizory 4K i chcą je wykorzystać w przypadku konsoli Sony.

To jednak nie wszystko. Jeśli sądziliście, że na PlayStation 4 Pro ukażą się gry na wyłączność, to nic z tych rzeczy. Wszystkie produkcje przygotowywane na konsole Sony będą działać zarówno na zwykłej wersji jak i Pro.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie