Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PlayStation 4 Pro było niezbędnym krokiem. Sony o mocniejszej wersji PS4

Nie każdemu mogło się spodobać wprowadzenie na rynek PlayStation 4 Pro. Niektórzy nie rozumieli tej decyzji, inni byli zachwyceni. Według Sony, była to niezbędna ewolucja obecnej generacji.

Pamiętacie jeszcze, jak Sony zapowiedziało PlayStation 4 Pro? Posiadacze zwykłej czwóreczki byli nieco zaniepokojeni, że zostaną odstawieni na boczny tor. Sony jednak od samego początku jasno zaznaczało, że wszystkie kolejne gry zostaną wydane zarówno na słabszej, jak i mocniejszej wersji PS4. Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że słowa w 100 procentach dotrzymano.

Wiceprezes i dyrektor zarządzający w Sony Interactive Entertainment Europe stwierdził na łamach MCVUK, że PS4 Pro było niezbędnym krokiem w rozwoju obecnej generacji, a gry singleplayer są bardzo potrzebne (dzięki wccftech).

Premiery gier na obecny tydzień. 9 tytułów, przy których nie będziecie się nudzić

Podczas gdy rok 2018 bez wątpienia był wielkim rokiem dla Fortnite, był to również rok, w którym mocno skupialiśmy się na naszych ekskluzywnych tytułach singleplayer, takich jak God of War, Spider-Man, Detroit czy też tytułach VR, takich jak Astro Bot – mówi Warwick Light. Dodaje, że wciąż jest ogromna publiczność dla gier, które oferują najlepszą narrację dla jednego gracza, o czym świadczy ogromna popularność np. Spider-Mana oraz God of War.

Odnosząc się do sytuacji PS4 Pro, Warwick Light stwierdził: Ulepszenie PlayStation 4 do PS4 Pro w połowie cyklu życia konsoli jest dobrym przykładem niezbędnej ewolucji. Umożliwiliśmy w ten sposób naszej najbardziej zaangażowanej społeczności graczy jeszcze bardziej wciągające wrażenia, które uzupełniają najnowsze osiągnięcia w technologii telewizyjnej.

Od czasu wprowadzenia PS4 Pro na rynek, jedna piąta sprzedawanych egzemplarzy PlayStation 4 to właśnie wersje Pro, a około 40 procent mocniejszych konsol trafiło do graczy, którzy wcześniej posiadali już konsolę Sony obecnej generacji – zaznacza Warwick Light.

Sony jest zatem zadowolone z wyniku PS4 Pro. Niewykluczone zatem, że również PS5 doczeka się umocnienia w połowie generacji. Chcielibyście?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%