PlayStation 4 NEO oficjalnie!

Sony rzeczywiście tworzy nową wersję swojej konsoli.

Andrew House, szef działu Sony Interactive Entertainment, potwierdził w rozmowie z The Financial Times: Nowa konsola powstaje.

PlayStation 4 NEO (to nadal nazwa kodowa) nie zostanie jednak pokazane podczas zbliżających się targów E3 2016. – Chcemy się upewnić, że mamy pełną gamę gotowych doświadczeń na nowym systemie, zanim pokażemy go w całości – mówi Andrew House.

Nowe PS4 nie zastąpi obecnego modelu i jak zaznacza szef Sony Interactive Entertainment, konsola będzie równoległym dopełnieniem standardowego PS4Będziemy jednocześnie sprzedawać dwie wersje w cyklu obecnej generacji.

House potwierdził również jedną z nieoficjalnych informacji, które wcześniej przedostały się do sieci. Wszystkie gry będą obsługiwane zarówno przez stare PlayStation 4, jak i nadchodzące PS4 NEO i obie konsole będą wspierać PlayStation VR.

Na pytanie o cenę sprzętu Andrew House powiedział jedynie, że PS4 NEO będzie kosztować więcej niż standardowy model, czyli – jak stwierdził – wyłożymy z kieszeni więcej niż 350 dolarów.

Jeśli chcecie poznać więcej informacji o PlayStation 4 NEO (lecz nieoficjalnych),  zapraszamy do tego newsa, gdzie podawaliśmy nawet specyfikację techniczną konsoli. Ciekawe, czy okaże się ona prawdziwa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

150 Shares
Share150
+1
Tweet