PES 2015 bez rozdzielczości 1080p na Xboksie One. Co z PlayStation 4?

Nie tego się spodziewaliśmy.

Konami wyjawiło, w jakiej rozdzielczości oraz w ilu klatkach na sekundę pójdzie Pro Evolution Soccer 2015 na niektórych sprzętach. O ile posiadacze PS4 mogą czuć się zadowoleni, o lekkim zawodzie można mówić w przypadku Xboksa One.

Wersję PES 2015 na nowej konsoli Sony uruchomimy bowiem w 1080p oraz 60 fps. Wydania na Xbox One oraz PS3 nie dostaną natomiast Full HD – będziemy musieli zadowolić się rozdzielczością 720p przy płynności 60 klatek na sekundę.

Trudno uwierzyć, że Xbox One nie może podołać w tym przypadku magicznej 1080p. Czyżby Konami po prostu nie poświęciło sprzętowi Microsoftu wystarczającej uwagi, skupiając się bardziej na PS4?

Słowa Adama Bhatti – menadżera marki PES na Europę – wiele do tematu nie wnoszą. Kiedy gracze poprosili w serwisie Twitter o jakiekolwiek wyjaśnienia, usłyszeli tylko, że PES 2015 nie jest jedyną grą, która działa na Xboksie One w niższej rozdzielczości niż na PlayStation 4, a rozgrywka jest znacznie ważniejszą sprawą niż rozdzielczość. Bhatti tłumaczył, że edycja gry na XOne pójdzie przecież w 60 fps, a 1080p wcale nie musi świadczyć o jakości. Sami przyznacie, że odpowiedzi są bardzo wymijające.

Przypominamy, że data premiery PES 2015 nastąpi 13 listopada, a platformy docelowe, to PC, PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. W przypadku konsol, można ściągnąć już demo gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: