Persona 6 - możliwa zapowiedź

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Persona 6 czy może coś zupełnie nowego? Autorzy serii mają sporo do pokazania

Możliwe, że niedługo zobaczymy zapowiedź Persona 6. Twórcy serii świętują urodziny marki i szykują zapowiedzi nadchodzących nowości.

Seria Persona nie jest szalenie popularna w naszym kraju, choć wprowadzenie P5 do PS Plus Collection zdecydowanie przysporzyło jej rozgłosu. Jakby nie patrzeć, to jedna z najciekawszych serii gier jRPG dostępnych na rynku.

Wygląda też na to, że fani cyklu wkrótce zyskają sporo powodów do radości. Marka obchodzi w tym roku 25 urodziny i Atlus ma w zanadrzu parę zapowiedzi. Jedną z nich może być Persona 6.

Na Instagramie firmy pojawiła się grafika prezentująca logo eventu i postacie z gier z serii. Każdy kolor na logo nawiązuje do wybranej odsłony. Na grafice widzimy też jednak nieprzypisany do żadnej części kolor biały, który może wskazywać na zapowiedź nowej części serii. Co więcej, podobna wskazówka pojawiła się na obrazku świętującym 20-lecie marki i zapowiadała wtedy Persona 5. Wówczas wskazywał na to kolor czerwony.

Persona Anniversary - zrzut ekranu
Źródło: Instagram Atlus

Dodatkowo gracze znaleźli inne poszlaki. Na stronie z gadżetami Atlus widzimy kilka sekretnych przedmiotów, które pojawiają się na liście po P5. Sugeruje to bezpośrednio, że wkrótce powinniśmy ujrzeć zapowiedź P6 lub spin-offu cyklu.

Nikt nie będzie specjalnie zaskoczony, jeśli ostatecznie Atlus faktycznie zapowie Persona 6 i poboczne produkcje. Wskazówki pokrywają się właściwie idealnie i jeśli nie chodzi o nową odsłonę serii, być może będzie to remake lub właśnie spin-off.

A kiedy zobaczymy zapowiedź? Opcji jest sporo. Atlus rozwija aktualnie kilka projektów. Możemy śmiało założyć, że ujawnienie nowej gry lub nowych gier nie jest bardzo odległe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się