Patryk Vega rusza na podbój świata. Pierwszy anglojęzyczny film nakręci o Władimirze Putinie

Patryk Vega nakręci film o Władimirze Putinie
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Patryk Vega ma obecnie w planach podbicie światowego kina. Jego anglojęzycznym debiutem będzie film o Władimirze Putinie.

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, polski reżyser podjął już decyzję co do tematyki swojego pierwszego zagranicznego filmu. Projekt zatytułowany roboczo The Vor in Law będzie poświęcony postaci Władimira Putina z naciskiem na jego drogę do władzy. Produkcja przedstawi zatem początki Putina w roli włodarza Petersburga, a zakończy się w czasach współczesnych – na wojnie w Ukrainie.

Sam tytuł The Vor in Law (po polsku wor w zakonie, w oryginale zaś вор в зако́не) to termin odnoszący się do rosyjskiej mafii i oznaczający „ojca chrzestnego” – swoisty autorytet w kryminalnym świecie. Wielokrotnie wskazywano już na związki Putina z lokalną przestępczością zorganizowaną i najprawdopodobniej to właśnie temu Vega przyjrzy się w swojej produkcji.

Film ma być kręcony w przyszłym roku w Polsce, na Litwie oraz Malcie. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w rolę Władimira Putina; Vega planuje obsadzić tu aktora amerykańskiego lub związanego z międzynarodową kinematografią. Pozostali członkowie obsady będą pochodzić z Europy, choć jak na razie nie wskazano żadnych nazwisk. Imponujący budżet filmu z pewnością pozwoli jednak na zatrudnienie dobrych aktorów; według informacji THR Vega dysponuje przy nowym tytule 12 milionami dolarów.

The Vor in Law ma rozpocząć międzynarodową karierę reżysera. Patryk Vega twierdzi bowiem, że widzowie w naszym kraju nie szanują jego twórczości:

„Mam złą sławę, bo jestem królem box office. Nie mogę się dalej rozwijać [w Polsce]. Czuję, że to [praca w języku angielskim – przyp. THR] jest naturalnym postępem w mojej karierze.”

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się zdjęcia do The Vor in Law.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie