Patryk Vega powraca i prezentuje zwiastun filmu „Putin”. To „wiwisekcja rosyjskiej duszy”

Film Putin na zwiastunie. Patryk Vega za kamerą | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Patryk Vega powraca, ale tym razem nazywa siebie „Besaleel” i prezentuje swój najnowszy film „Putin”. Nie oceniam, ale nic gorszego dziś nie zobaczycie.

Patryk Vega to niezwykle kontrowersyjna postać polskiego przemysłu filmowego. Reżyser rusza teraz na podbój świata, bo prezentuje swój pierwszy anglojęzyczny obraz. Jak wiedzieliśmy już wcześniej, jest nim film „Putin”. Sam zainteresowany podkreśla, iż mowa o „wiwisekcji psychiki Putina oraz rosyjskiej duszy”.

Film „Putin” od Vegi

Na kanale YouTube znanego reżysera pojawił się wspomniany materiał. Nie jest długi, bo mówimy zaledwie o jednej minucie i 20 sekundach. Tyle jednak wystarczy, aby Was przekonać. Albo też zrobić coś wręcz odwrotnego i absolutnie wszystkich do siebie zniechęcić. W moim przypadku akurat się udało. Bez zbędnego przedłużania, oto wideo.

Pomijając fakt, że Putin wygląda jak Putin, to nic innego raczej nie prezentuje wysublimowanego poziomu. Co nie znaczy, że może tak nie będzie – Patryk Vega wielokrotnie powoływał się na wielkie inspiracje (np. „Mistrz i Małgorzata”). Twórca fabularnie skupił się przede wszystkim na rozdziale życia prezydenta Rosji, w którym był on burmistrzem Petersburga. Vega chce zaprezentować jego związki ze światem przestępczym, ale dorzucić też nieco bardziej współczesne wątki. Ba, pojawić się nawet elementy „metafizyczne” w postaci spacerujących ulicami rosyjskich miast demonów i świętych, rzekomo mających oddać stan psychiki dyktatora.

Film ma zadebiutować w kinach jeszcze w 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie