Patch Rainbow Six Siege Para Bellum – lista zmian i nowości. Sezon już na serwerach testowych

Patch Rainbow Six Siege Para Bellum – lista zmian i nowości. Sezon już na serwerach testowych
Newsy PC PS4 XOne

Fani strzelaniny od Ubisoftu doczekali się – Rainbow Six Siege Para Bellum można już ogrywać na serwerach testowych, a deweloperzy ujawnili wszystkie zmiany, które otwierają włoską operację.

Operacji Para Bellum dwójka operatorów z G.I.S. pokazuje, na co ich stać w toskańskim słońcu. Drużyna Tęcza wysyła Maestro i Alibi do willi należącej do jednej z najgroźniejszych rodzin przestępczych.

Sezon 2 Roku 3 wnosi powiew świeżości – przed wami nowy gadżet wywiadowczy, rozbudowa mapy Klub, wzmocnienie Echo, mnóstwo poprawek rozgrywki oraz ustawienia Pick & Ban.

Rainbow Six Siege Para Bellum jest obecnie dostępne na technicznych serwerach testowych.

Patch Rainbow Six Siege Para Bellum – zmiany i nowości:

2 NOWYCH OPERATORÓW

Na potrzeby Operacji Para Bellum Drużyna Tęcza werbuje dwoje spośród najlepszych operatorów G.I.S.: Maestro oraz Alibi.

Nowi operatorzy zostają natychmiast odblokowani w chwili rozpoczęcia sezonu dla posiadaczy Przepustki Sezonowej, którzy mają do nich wyłączny dostęp przez siedem dni. Po upływie tego czasu wszyscy gracze mogą odblokować operatorów za pomocą punktów Rozgłosu lub Kredytów R6.

NOWA MAPA: WILLA

Operacja Para Bellum oznacza premierę naszej dziewiętnastej mapy: oto luksusowa willa w Toskanii. Nie szczędziliśmy trudu, aby stworzyć naszą najbardziej taktyczną mapę w historii. Willa daje masę zróżnicowanych możliwości dzięki szerokim klatkom schodowym, wąskim tunelom oraz tajnym przejściom. Fałszywe poczucie bezpieczeństwa towarzyszy każdemu, kto postawi tu nogę.

Ten teren należy do niebezpiecznej rodziny przestępczej Vinciguerra, znanej z działalności przemytniczej. Ten dom to ich bezpieczna przystań, w której toczą pełne przepychu życie i kolekcjonują cenne dzieła sztuki. Przedstawiamy willę w bardzo konkretnej chwili: Vinciguerra dopiero palili w pośpiechu dokumenty i wywozili swój dobytek, spodziewając się ataku policji. Ale dowiedzieli się o Operacji Para Bellum, więc porzucili wszystko w popłochu. Cenne informacje tylko czekają, żeby je zebrać.

ZESTAW ELITARNY THATCHERA

Z dumą przyznajemy elitarny zestaw Thatcherowi, naszemu najbardziej udekorowanemu operatorowi. Zestaw Thatchera, inspirowany słynnymi operacjami S.A.S., podkreśla pionierską rolę tej formacji.

Elitarny Thatcher nosi mundur z Operacji Nimrod, dysponuje animacją zwycięstwa Łatwizna, skórką na gadżet Nakrętka, elitarną ozdobą chibi Thatchera oraz skórką na broń Sposób Maggie dla L85A2, M590A1, oraz P226 MK 25.

Zestaw będzie dostępny w chwili premiery Operacji Para Bellum w sekcji uniformów Thatchera.

SKÓRKI NA BROŃ PARA BELLUM

W Operacji Para Bellum świętujemy włoskie rękodzieło zbrojne. Nasze sezonowe skórki na broń Carnevale, Renesans, Starożytny marmur oraz SPQR wprowadzą to wyrafinowanie do twojego wyposażenia.

Po odblokowaniu sezonowe skórki na broń można nakładać na wszystkie dostępne bronie aż do końca sezonu.

KLUB – ROZBUDOWA MAPY

Trzy lata po premierze poprosiliśmy naszych twórców poziomów i artystów o ponowne odwiedziny w Klubie i wyniesienie tej mapy na nowe wyżyny. Ochoczo się za to zabrali, uzbrojeni w lata doświadczeń i masę zaawansowanych narzędzi. Ich zadaniem było poprawienie budowy mapy w taki sposób, aby naprawić elementy zmuszające obrońców do ryzykownej gry o niewielką stawkę.

Nasi projektanci w pierwszej kolejności dodali łącznik pomiędzy sypialnią a pokojem z pieniędzmi, aby nieco otworzyć mapę. Obrońcy mogą się teraz przemieszczać pomiędzy pierwszymi piętrami budynków bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Aby lepiej zrównoważyć mapę, zmieniono również miejsca, w których pojawiają się cele. Projektanci dodali schody w garażu, podzielili bar, dodali łazienkę, przez którą można się przekraść, omijając bar, i usunęli część zamknięć włazów na dachu, aby gracze mogli się swobodniej poruszać.

Po drugie projektanci bacznie się przyjrzeli, w jaki sposób społeczność dostosowała się przez lata do budowy mapy w kontekście nowych gadżetów. Kluczowe było sprawdzenie, jak gracze korzystają z mapy, aby upewnić się, czy po zmianach wciąż czuć, że to klub. Nasi projektanci chcieli uhonorować postępy i zaangażowanie graczy. Co więcej, mogli dzięki temu spojrzeć na swoje dzieło z innej strony. Na przykład, gdy artysta odpowiedzialny za wystrój poziomów stworzył nowe schody w piwnicy, projektant poziomów wspomniał, że społeczność nazywa ten obszar „niebieskim pokojem”. Artysta poszedł tym tropem – ozdobił ścianę flagą marynarki wojennej i umieścił niebieskie flary na drodze prowadzącej do klatki schodowej.

Rozbudowa mapy była także idealną okazją dla artystów, którzy mogli wreszcie dopieścić swoją pracę, wykonaną przed trzema laty – taka okazja rzadko się trafia. Przepracowano tekstury, wprowadzono większe zróżnicowanie materiałów, wzmocniono dramatyzm kopuły na dachu, umieszczono nowe światła i nasycono całą mapę obecnością niewidocznych motocyklistów.

To nasza pierwsza rozbudowa mapy, dlatego też chętnie zobaczymy, jak gracie na naszym Serwerze Technicznym i zbierzemy wasze opinie na R6 Fix.

BALANS OPERATORÓW

Szczegółowe wytłumaczenie powodów zmian w balansie można znaleźć w artykule Zapiski autorów: Przed sezonem.

ECHO

 • Od teraz dysponuje 2 dronami Yokai
 • Maksymalna liczba ładunków drona Yokai zmniejszona z 3 do 2
 • Czas ładowania kolejnego strzału drona zwiększony do 20 sekund

SZYBKOŚĆ OPERATORA

 • Operatorzy o szybkości 3 są odrobinę wolniejsi
 • Operatorzy o prędkości 1 są odrobinę szybsi
 • Niewielkie zwiększenie prędkości poruszania się z wyciągniętą bronią przyboczną
 • Automatyczna broń przyboczna (SMG-11, SMG-12, itd.) jest wyłączona z tej zasady

OGÓLNE POPRAWKI I ULEPSZENIA

BALANS GRY

PICK AND BAN

Zapowiedziana podczas Six Invitational funkcja Pick and Pan zrewolucjonizuje proces wybierania operatorów w naszej grze. Wraz z początkiem Sezonu 2 Roku 3 uruchamiamy Pick and Ban jako opcję podczas własnych gier użytkowników i pokażemy ją w bardziej dokładny sposób podczas nadchodzącego sezonu Pro League.

KAMERA KULOODPORNA

Kamera kuloodporna to gadżet dodatkowy, który otrzyma następująca szóstka operatorów defensywnych.

• Frost – kamera kuloodporna w miejsce rozstawianej tarczy.
• Doc – kamera kuloodporna w miejsce rozstawianej tarczy.
• Mute – kamera kuloodporna w miejsce rozstawianej tarczy.
• Castle – kamera kuloodporna w miejsce rozstawianej tarczy.
• Caveira – kamera kuloodporna w miejsce drutu kolczastego.
• Vigil – kamera kuloodporna w miejsce drutu kolczastego.

Dzięki temu nowemu urządzeniu operatorzy będą mieli więcej opcji bronienia celu oraz kontrowania niektórych strategii szturmowych.

KONTRROZBRAJACZ

Od początku Sezonu 2 Roku 3 obrońcy będą korzystać z urządzenia hakującego do wyłączania rozbrajacza – nie będą już niszczyli go uderzeniem wręcz. Za pomocą tej animacji chcieliśmy wzmocnić przekaz wizualny i dźwiękowy i w wyraźniejszy sposób oddać, kiedy obrońca wchodzi w interakcję z rozbrajaczem. Należy pamiętać, że odległość i warunki interakcji pozostają bez zmian.

WYGODA GRACZA

NARZĘDZIE OBSERWACYJNE

W obecnej chwili gracze muszą wykonać szereg czynności, aby dotrzeć do drona lub kamery, których chcą użyć – zwłaszcza, jeśli chcą się przełączać pomiędzy dwoma aktywnymi narzędziami obserwacyjnymi (na przykład gdy Twitch chce się przełączyć pomiędzy swoim pierwszym i drugim dronem). Dlatego też przebudowaliśmy system narzędzi obserwacyjnych i stworzyliśmy nowy interfejs, dzięki któremu gracze lepiej zapanują nad tym, między którymi kamerami się przełączają.

Patch Rainbow Six Siege Para Bellum

WYCHYLANIE

Poprawiliśmy wychylanie się z jednej strony na drugą. Dzięki kombinacji klawiszy możliwa była zbyt szybka zmiana wychylonych pozycji. Teraz będziesz się płynnie przełączał z lewej strony na prawą (i z powrotem) bez konieczności naciskania dodatkowych klawiszy.

KONDYCJA GRY

ZMIANA PUNKTACJI

Wprowadzamy drobne zmiany punktacji w istniejącym systemie punktowania operatorów. Naszym celem jest takie zbalansowanie systemu, aby wszyscy operatorzy otrzymywali podobną liczbę punktów w rundzie na skutek wykonywania niemal identycznych czynności.

WSPARCIE DLA XBOX ONE X ORAZ PLAYSTATION 4 PRO

Podnieśliśmy rozdzielczość do 1728p na Xbox One X oraz 1440p na PlayStation4 Pro, zachowując pięćdziesięcioprocentowe skalowanie renderowania (identyczny poziom, jak wcześniej). Obecnie pracujemy nad dynamicznym zwiększaniem skalowania renderowania, gdy pozwala na to prędkość działania gry. Dzięki temu uzyskamy lepszą jakość renderowania w nieskomplikowanych scenach, utrzymując stałą prędkość 60 klatek na sekundę dzięki dynamicznemu dostosowywaniu renderowania. Nie mamy jeszcze daty wprowadzenia tego dodatkowego, dynamicznego skalowania renderingu.

CZAT GŁOSOWY (PC)

Zmieniliśmy sposób wykrywania mikrofonu w systemie Windows. Będziemy korzystać z „Domyślnego urządzenia komunikacyjnego”, zamiast z „Urządzenia domyślnego”. Dzięki temu gracze zachowają lepszą kontrolę nad swoim urządzeniem do komunikacji.

Jeśli natykasz się na problemy z wykrywaniem mikrofonu w grze, prosimy o sprawdzenie ustawień nagrywania w systemie Windows.

ZMIANY W PLAYLISTACH

ROTACJA MAP

Wraz z dodaniem nowej, włoskiej mapy wprowadzimy zmiany w playlistach trybu rankingowego i swobodnego. W rotacji trybu rankingowego znajdzie się 12 map, a w trybie swobodnym – 17 map. Wszystkie mapy będą dostępne do wyboru podczas ustawiania gier użytkownika.

Tryb rankingowy

Patch Rainbow Six Siege Para Bellum

Tryb swobodny

Patch Rainbow Six Siege Para Bellum

R6Fix

Zaczynamy używać R6Fix we właściwej grze, a nie tylko na serwerach testowych. Jeśli po premierze Operacji Para Bellum natkniesz się na jakiś błąd, prosimy przejść pod adres R6Fix.ubi.com i zgłosić go w tym miejscu. R6FIX będzie początkowo dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Należy zalogować się za pomocą swojego konta Ubisoft. Po zalogowaniu poznasz krótkie podsumowanie R6Fix i dowiesz się, co robić, aby prawidłowo używać tej platformy. Potem wybierz prawidłowy moduł i zaczynaj!

Patch Rainbow Six Siege Para Bellum

Na tym ekranie będzie można stworzyć nowy raport. Zalecamy przeszukanie istniejących problemów, aby uniknąć tworzenia duplikatów, i zachęcamy do głosowania na problemy, które są twoim zdaniem istotne. Jeśli twojego problemu nie ma jeszcze na liście, kliknij na przycisk „Stwórz raport”. Bardzo ważne jest podanie specyfikacji swojego komputera. Po jej wypełnieniu możesz rozpocząć przekazywanie nam szczegółów dotyczących napotkanego przez ciebie problemu. Prosimy opisać go w maksymalnie szczegółowy sposób, to pomoże w skróceniu czasu rozwiązania problemu!

Jeśli chcesz zgłosić problem, ale widzisz, że ktoś zgłosił już go wcześniej, prosimy zamieścić w komentarzach opis kroków, które prowadzą do tego błędu i wybranie przycisku „I can reproduce” („Mogę zreprodukować ten błąd”). Gdy mamy wystarczająco dużo reprodukcji, problem przenosi się do kategorii „Acknowleged” („Potwierdzone”).

Gdy problem jest „Potwierdzony”, nadchodzi czas na głosowanie! Masz ograniczoną liczbę głosów w skali miesiąca, więc radzimy mądrze wybierać. Najlepiej zachować swoje głosy na problemy, które twoim zdaniem powinny mieć wysoki priorytet.

NAJWAŻNIEJSZE POPRAWKI

PRZEBIEG ROZGRYWKI

 • Naprawiono – Nie można zdetonować miny kierunkowej, stojąc równolegle do ściany.
 • Naprawiono – Obrońca jest w stanie rozbroić bombę, stojąc piętro niżej, jeśli jest wystarczająco blisko.
 • Naprawiono – Operatorzy mogą przeskoczyć nad rozstawianą tarczą, aby dostać się do zakładnika.
 • Naprawiono – W niektórych miejscach pociski mogą przebić się przez wzmocnioną i niezniszczalną ścianę.
 • Naprawiono – Podczas próby taktycznego przeładowania broni, zejście do pozycji padnij lub wyjście z niej zatrzymuje przeładowanie.
 • Naprawiono – Nie można podnieść niektórych rozkładanych gadżetów, stojąc blisko nich.
 • Naprawiono – Wykonanie pewnych kroków powoduje odcięcie dźwięku dronów podczas widoku w grze z perspektywy pierwszej osoby.
 • Naprawiono – Gadżety rozstawiane na ścianach, takie jak ADS Jägera, nie zostają zniszczone, gdy uszkodzeniu ulega powierzchnia, do której zostały przymocowane.
 • Naprawiono – Możliwość ustawiania drutu kolczastego poprzez barykady.
 • Naprawiono – Obrońcy tracą rundę, jeśli atakujący opuści zabezpieczany pokój, a suwak czasu pozostaje w pozycji 100%.
 • Naprawiono – Możliwy jest atak wręcz na operatorów z tarczami nawet poprzez tarczę, jeśli atakujący podchodzi pod pewnym kątem.
 • Naprawiono – Modele operatorów mogą być wyświetlane w 2D i nie otrzymywać obrażeń.
 • Naprawiono – Gracze mogą przechodzić przez ściany i barykady w wielu miejscach.

OPERATORZY

BANDIT
 • Naprawiono – Nie można zniszczyć baterii żadnym rodzajem ładunków wybuchowych, jeśli stoją na wzmocnionych włazach.
CAVEIRA
 • Naprawiono – Caveira może przeładowywać broń podczas sprintu w trybie cichego chodu.
VALKYRIE
 • Naprawiono – Kamera Cyklop może zostać umieszczona w niezaplanowanych miejscach i widzieć przez przeszkody.
DOC
 • Naprawiono – Osprzęt głowy „Awaryjna ewakuacja” ma błędy i zniekształca wygląd całej postaci.
ELA
 • Naprawiono – Skutki działania miny ogłuszającej mogą roznosić się poprzez barykady, w tym barykady Castle’a i nieosłonięte wzmocnienia.
MIRA
 • Naprawiono – Lustra weneckie nie niszczą wiszących obrazów w niektórych miejscach.
 • Naprawiono – Kuloodporne lustro weneckie może zniknąć, gdy jest umieszczone blisko ściany.
FINKA
 • Naprawiono – Niebieska otoczka nie jest wyświetlana na widoku z kamery z zabójstwa i w trybie wsparcia, gdy Finka zużyła doładowanie tuż po zabójstwie.
TWITCH
 • Naprawiono – Jeśli gracz wyjdzie z gry, podczas gdy drony Twitch są aktywne, drony znikają.
 • Naprawiono – Dron Twitch nie pokazuje ilości amunicji ani odnawiania tazera.
FROST
 • Naprawiono – Maty można ukryć po wykonaniu serii specyficznych ruchów.
IQ
 • Naprawiono – Jeśli gadżet IQ został aktywowany, może ona wykrywać sygnały elektroniki, wykonując jednocześnie inne działania, jak np. przygotowywanie granatu.
 • Naprawiono – Urządzenia elektroniczne nie są podświetlone na granicy zasięgu wykrywacza.
JÄGER
 • Naprawiono – ADS Jägera może być umieszczony i ukryty w niektórych miejscach.
TACHANKA
 • Naprawiono – Tarcza LKM-u Tachanki nie działa prawidłowo we wszystkich przypadkach i gracze jej używający mogą zostać postrzeleni.

POZIOMY

GRANICA
 • Naprawiono – Podczas fazy przygotowań gracze mogą wyrzucać gadżety przez małe okno aresztu na parterze.
 • Naprawiono – Części ściany unoszą się w powietrzu po zniszczeniu ich przez operatora.
 • Naprawiono – Pułapki Frost przecinają kable znajdujące się na parterze w serwerowni, czyniąc je częściowo niewidocznymi.
DOMEK GÓRSKI
 • Naprawiono – Gracze nie doznają obrażeń po zdetonowaniu komórki nitro blisko doniczki w korytarzu na pierwszym piętrze koło sypialni.
KLUB
 • Naprawiono – Obrońcy zostają wykryci, jeśli stoją w drzwiach pomiędzy korytarzem w piwnicy a kaplicą.
 • Naprawiono – Gracze doznają śmiertelnych obrażeń po upadku z transformatora na zachodniej części dachu.
 • Naprawiono – Gracze mogą się chować za telewizorem w Sali z pamiątkami.
 • Naprawiono – Drony mogą się przedostać przez schody w zagrodzie dla psów i pokazywać widok przez tekstury.
 • Naprawiono – Gracze mogą zauważyć spadek ilości wyświetlanych klatek po wykonaniu specyficznej serii ruchów.
 • Naprawiono – Możliwe jest strzelanie przez dwie wzmocnione ściany w korytarzu przy sypialni na pierwszym piętrze.
 • Naprawiono – Można podłożyć rozbrajacz lub zabezpieczyć kontener w łazience na pierwszym piętrze, gdy cel znajduje się w sypialni na tym samym piętrze.
 • Naprawiono – Pociski mogą przelatywać przez podłogę pomiędzy korytarzem przy sypialni a korytarzem głównym.
 • Naprawiono – W poddaszu po wschodniej stronie znajduje się luka, dająca atakującym widok na piętro niżej.
 • Naprawiono – Komórki nitro nie wyrządzają szkód, gdy są detonowane na schodach koło baru na parterze.
 • Naprawiono – Ładunki wyważające niszczą tylko pierwszą warstwę ściany w korytarzu w piwnicy.
WYBRZEŻE
 • Naprawiono – Cel nie jest wyświetlany, gdy mierzy się do niego z ruin.
KONSULAT
 • Naprawiono – Umieszczenie ładunków kasetowych w niektórych miejscach w konsulacie powoduje śmierć Fuze’a.
DOM
 • Naprawiono – Niektóre obszary na mapie Dom wyświetlane są jako zbyt ciemne, gdy patrzy się na nie z zewnątrz.
KAFE
 • Naprawiono – Drony po wjechaniu w ścianę w saloniku cygarowym na drugim piętrze widzą przez przeszkody.
PARK ROZRYWKI
 • Naprawiono – Dron Yokai traci sygnał na parterze przy nawiedzonych schodach.
WIEŻA
 • Naprawiono – Zbyt duże ograniczenia w umieszczaniu gadżetów na podłodze w herbaciarni na parterze.
OREGON
 • Naprawiono – Gracze nie dostają obrażeń, jeśli podłożą C4 na niedokończonej ścianie północno-wschodniej w korytarzu przy jadalni.

WRAŻENIA UŻYTKOWNIKA

 • Naprawiono – Na tablicy wyników pojawiają się puste nazwy użytkownika.
 • Naprawiono – W przypadku, gdy gracz przyjmie zaproszenie do gry użytkownika, która już się rozpoczęła, wyświetlany jest błąd 3-0x000A0013.
 • Naprawiono – Drony nie reagują na powolne ruchy myszy.
 • Naprawiono – W czasie matchmakingu gracze niekiedy otrzymują komunikat „Brak miejsc”.
 • Naprawiono – Pod kartą operatora wyświetlana jest żółta kropka.
 • Naprawiono – Ikona czatu głosowego pozostaje aktywna po tym, jak członek drużyny przestaje mówić.
 • Naprawiono – Gra zawiesza się losowo, gdy używany jest procesor Ryzen.
 • Naprawiono – Gracze nie mają możliwości ponownego dołączenia do gry rankingowej po przerwie technicznej.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie