Posiadacze PC mogą odetchnąć. Ważna poprawka już na pokładzie Rainbow Six Siege

Oczekiwana poprawka dociera do pierwszych graczy.

Ubisoft obiecał usunięcie frustrującego błędu z tarczą Jägera na początku tego tygodnia. Obietnica została spełniona wczoraj po południu, lecz tak jak deweloper zaznaczał już wcześniej, dotyczy to tylko wersji Rainbow Six Siege na PC. Posiadacze konsol muszą niestety jeszcze się pomęczyć z nieuczciwymi graczami, którzy wykorzystują błąd Jägera, by uprzykrzyć zabawę innym.

Przypominamy, że błąd z tarczą Jägera umożliwia takie złapanie osłony, że chroni ona całkowicie górną część postaci i jednocześnie nie blokuje strzelania. Jäger może zatem chwycić tarczę w nieuczciwy sposób, stanąć za skrzynią chroniącą nogi (lub w oknie) i staje się w zasadzie nie do odstrzelania, a sam może nadal korzystać z broni.

Kiedy fix dotrze na PS4 i Xbox OneNiestety, dla naszych graczy konsolowych istnieją aspekty poza naszą kontrolą, które uniemożliwiają nam wdrożenie łaty w tym momencie. W rezultacie uwzględniliśmy poprawkę w naszej następnej zaplanowanej aktualizacji (Mid-Season Reinforcements) – informuje Ubisoft.

Wczorajszy patch do Rainbow Six Siege to również aktualizacja ochrony w wersjach gry na wszystkie platformy. Przy okazji warto dodać, że gra ma obecnie problem z wyzwaniami. Ekipa R6 jest świadoma tego problemu i już pracują nad przywróceniem wyzwań – uspokaja Ubisoft.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.