Dzisiaj Ubisoft spełnia ważną obietnicę dotyczącą Rainbow Six Siege

Kolejna łatka ląduje w grze.

Patch 4.1 do Rainbow Six Siege zostanie wypuszczony już dzisiaj i jak czytamy na stronie Ubisoftu, najważniejszym celem tej aktualizacji jest poprawienie poważnych problemów, które zostały odkryte pod koniec fazy testów na serwerze TTS lub podczas pierwszych kilku dni Operacji White Noise.

Na szczęście dzięki Waszej czujności oraz pilnemu zgłaszaniu błędów podczas fazy testów, lista poprawek w tej aktualizacji jest dość krótka. Dodatkowo dalej badamy problem ze spadkiem płynności gry, zgłaszany przez niektórych graczy na platformie PC. To zadanie ma dla nas wysoki priorytet i zamierzamy dalej prowadzić prace nad znalezieniem przyczyny tego błędu – zaznacza deweloper.

Ponadto poinformowano, że serwery 60Hz zostaja dzisiaj wprowadzone na wszystkich platformachPo naszych testach serwerów 60Hz pod koniec fazy testowej White Noise możemy potwierdzić, że rozwiązanie jest wystarczająco stabilne, aby wprowadzić je na wszystkich platformach wraz z aktualizacją 4.1. Cieszymy się, że udało nam się spełnić tę obietnicę, którą złożyliśmy podczas Operacji Health i czekamy na Wasze wszystkie uwagi.

Patch 4.1 do Rainbow Six Siege – lista zmian:

 • Serwery 60Hz na wszystkich platformach
 • Poprawki błędów
  Naprawiono – Gracze tracą wszystkie funkcjonalności i panowanie nad postacią po podniesieniu rozkładanej tarczy.
  Naprawiono – pocisk wyważający Ash nie niszczy ściany w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze na mapie Wieża.
  Naprawiono – Gdy martwy operator ogląda kolegę z drużyny, kiedy ten korzysta ze swojego drona lub kamery, ma trzecią opcję podczas przełączania się pomiędzy trybami wsparcia (dron/kamera oraz widok operatora). To widok oczami operatora, ale sam operator jest wówczas niewidzialny. Jeśli żyjący operator opuści swoją kamerę lub drona, obserwator będzie widział unoszącą się w powietrzu broń.
  Naprawiono – nie da się używać gadżetu Dokkaebi podczas korzystania z liny.
  Naprawiono – statystyki Zofii i Eli są zamienione miejscami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.