Ubisoft: Dzisiaj niezwykle ważna aktualizacja!

Ubisoft: Dzisiaj niezwykle ważna aktualizacja!
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege zostanie udostępniony graczom 9 sierpnia – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Ubisoft zaznacza: To niezwykle ważne uaktualnienie, dzięki któremu położymy fundamenty pod szereg zmian i poprawek nadchodzących w Sezonie 3, jak również naprawimy wiele kluczowych błędów. Operacja Health zostanie zakończona wraz z uaktualnieniem gry w Sezonie 3 – czeka nas mnóstwo ekscytujących zmian.

Czego spodziewać się natomiast po arcyważnej dzisiejszej łatce? Oto szczegóły przedstawione na witrynie dewelopera.

Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege – lista zmian i nowości

DEDYKOWANE SERWERY DLA MECZÓW UŻYTKOWNIKÓW

Mecze użytkowników są wprawdzie hostowane na dedykowanych serwerach od lutego 2016 roku, ale teraz zmniejszamy wymagania hostowania meczu użytkownika i pozostawienia go na dedykowanym serwerze. Dotychczas gracze w przeciągu 10 minut od rozpoczęcia meczu musieli zapełnić całe lobby (10 osób), aby mecz był hostowany na serwerze, a nie w logice peer to peer. Po obecnej aktualizacji w lobby meczu użytkownika będzie musiało przebywać jedynie dwóch graczy, aby mecz był hostowany na serwerze dedykowanym. Dzięki zmniejszeniu liczby graczy wymaganych do hostowania meczu użytkownika na serwerze dedykowanym otwiera się szereg możliwości poprawiających wrażenia płynące z gry, nawet jeśli nie chcesz rozgrywać meczu w pełnych składach pięć na pięć.

Kolejnym skutkiem przeniesienia meczów użytkownika na dedykowane serwery jest usunięcie sieciowych lobby hostowanych przez graczy. Jeśli gracze chcą sami hostować mecz, muszą w tym celu użyć trybu sieci lokalnej.

DEDYKOWANE SERWERY DLA TRYBU TERROHUNT

Migracja hosta w Terrohunt odchodzi do lamusa. W najbliższej przyszłości rozpoczniemy hostowanie wszystkich meczów Terrohunt na dedykowanych serwerach. Ci, którzy chcą mierzyć się z Białymi Maskami, będą cieszyć się znacznie stabilniejszą rozgrywką!

DEDYKOWANE SERWERY DLA CZATU WEWNĄTRZ GRY DZIĘKI INTEGRACJI VIVOX

Komunikacja pomiędzy kolegami z drużyny to podstawa rozgrywki w Rainbow Six. Dlatego też włączamy ulepszony, zintegrowany czat głosowy na wszystkich platformach, który będzie hostowany na serwerach dedykowanych. Vivox oznacza wyraźniejszą komunikację głosową i mniejsze zużycie łącza. To nowe rozwiązanie do czatu głosowego pozwala graczom na lepszą komunikację z kolegami z drużyny, zwłaszcza wtedy, gdy jeden z nich zajmuje się zakładnikiem. To narzędzie w pierwszej kolejności trafi na platformę PC, a nieco później na konsole, co zapewni jego najwyższą jakość.

DOKŁADNIEJSZA ANIMACJA PRZESKAKIWANIA PODCZAS CELOWANIA

Animacja przeskakiwania przez okno w trakcie celowania została poprawiona, aby lepiej pokazywać miejsce, w które celuje przeskakujący. W przeszłości animacja celowania dopiero po chwili zaczynała prawidłowo pokazywać, w które miejsce tak naprawdę celuje skoczek, co w niektórych przypadkach powodowało zamieszanie w szeregach wrogów obserwujących skok. Zmiana w aktualizacji 2.2.2 naprawi ten błąd, dzięki czemu wrogi gracz będzie wiedział, w które miejsce celuje przeskakujący.

Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege
Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege

SZCZĘŚLIWA 7 – ELITARNY ZESTAW DLA PULSE’A

Już 9 sierpnia odblokuj elitarny zestaw Szczęśliwa 7, przeznaczony dla Pulse’a! Ten wyjątkowy pakiet zawiera wszystkie elementy stroju operatora, dzięki czemu będziesz się wyróżniać na ekranie zwycięstwa. Kupno pakietu odblokowuje malowanie broni Oscylator dla M1014, UMP45, 5.7 USG oraz M45 Meusoc, jak również skórkę gadżetu Czujnik pulsu dla HB-5 (czujnika bicia serca Pulse’a), animację zwycięstwa Zaczes, elitarną ozdobę chibi dla Pulse’a oraz uniform Szczęśliwa 7.

Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege
Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege

NAGRODA ZA WSPARCIE

W ramach podziękowań za nieustające wsparcie dla Rainbow Six Siege oraz Operacji Health, z radością rozdajemy ozdobę Kaduceusz. Każdy gracz, który grał w Rainbow Six Siege od rozpoczęcia Operacji Health (23 maja) do początku Sezonu 3 pod koniec sierpnia, otrzyma tę ozdobę.

Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege
Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege

WYJĄTKOWY PODARUNEK ZA OPERACJĘ HEALTH DLA POSIADACZY PRZEPUSTKI SEZONOWEJ NA ROK 2!

Doceniamy Wasze zaangażowanie w Rainbow Six Siege. W ramach podziękowań za Wasze wsparcie jako posiadaczy przepustki na Rok 2, chcemy podarować Wam osprzęt głowy Sieciarz dla Doca oraz malowanie broni Załatany. Prezent otrzymują wszyscy gracze, którzy posiadają Przepustkę Sezonową na Rok 2. Jeśli kupisz przepustkę na Rok 2, póki jest w ofercie, wciąż otrzymasz te dwa przedmioty.

Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege
Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege
Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege
Patch 2.2.2 do Rainbow Six Siege

ELEMENTY PUBLIKOWANE PO UAKTUALNIENIU 2.2.2 I PODCZAS SEZONU 3

Celem Operacji Health jest zbudowanie stabilnych fundamentów pod przyszły rozwój Rainbow Six Siege. W ramach tego działania musimy mieć absolutną pewność, że nowe serwery zostały przetestowane w odpowiedni sposób. Dlatego też korzystamy z technicznego serwera testowego (TTS-a), na którym sprawdzamy nadchodzące funkcjonalności i elementy. W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy fazę testów na TTS-ie, podczas których skupialiśmy się na tych właśnie ulepszeniach serwerów, w przyszłości planujemy kolejne fazy w celu przetestowania serwerów, sprawdzimy również ich działanie po usunięciu elementów peer-to-peer.

Wyniki każdej fazy TTS-a zostaną ocenione przez nasze zespoły. Jeśli podczas którejś z faz TTS-a znajdziemy jakiś błąd, może to potencjalnie doprowadzić do opóźnień w publikacji aktualizacji na serwerach gry. Celem takiego działania jest zapewnienie graczom dostępu do lepszych, stabilniejszych serwerów, co jednocześnie oznacza, że zmiany muszą być w stu procentach przetestowane, zanim trafią do właściwej gry.

Lepsze serwery

To serwery o lepszej specyfikacji technicznej niż te, których obecnie używamy, dzięki czemu rozgrywka powinna być płynniejsza. Dzięki tej rozbudowie naprawimy szereg problemów – od rejestracji trafień przez desynchronizacje po ogólne opóźnienia. Z radością przekazujemy Wam te maszyny do testowania na TTS-ie, ale data ostatecznego przełączenia gry na te serwery zostanie ustalona po zebraniu kompletu danych z naszych testów.

Usunięcie elementów peer to peer

W przyszłości usuniemy z naszej gry funkcjonalności czatu i grup w systemie peer to peer. Oznacza to ułatwienie łączenia się ze znajomymi i zakładania grup, jak również płynniejsze działanie systemu VOIP, co wpłynie na poprawę jakości komunikacji z drużyną.

Aby uniknąć zamieszania – wszystkie mecze w trybie rankingowym, swobodnym oraz niektóre mecze graczy są obecnie hostowane na dedykowanych serwerach. Usunięcie funkcjonalności peer to peer nie wiąże się z hostowaniem meczów.

Tryb LAN na PlayStation 4

Zaproś swoich przyjaciół (jeśli mieszkają blisko), tryb LAN nadchodzi na PlayStation 4! Ta funkcjonalność pojawi się w Sezonie 3.

NAJWAŻNIEJSZE POPRAWKI BŁĘDÓW

ROZGRYWKA

NAPRAWIONO – gracze mogą umieścić kamerę Cyklop Valkyrie w taki sposób, że pokazuje ona obraz na całej mapie Bank.

NAPRAWIONO – ładunki nitro nie zadają żadnych obrażeń, gdy zostaną rzucone na niektóre rodzaje metalowych belek.

NAPRAWIONO – w niektórych wypadkach resztki wzmocnienia ściany unoszą się w powietrzu po ich zniszczeniu.

NAPRAWIONO – celowniki laserowe zmniejszają rozrzut śrucin podczas strzelania ze strzelb.

TRYB GRY

Zabezpieczanie terenu

NAPRAWIONO – zabezpieczanie może zostać przerwane po nadepnięciu na resztki.

Kamera widza

NAPRAWIONO – oglądanie gracza poruszającego się w piwnicy na mapie Oregon wymusza zmianę piętra.

NAPRAWIONO – błąd wizualizacji rozmieszczenia operatora podczas przełączania pomiędzy kamerą z pierwszej i trzeciej osoby.

NAPRAWIONO – metalowe drzwi mają pomarańczowy kolor na mapie Bank.

Gra użytkownika

NAPRAWIONO – centra danych wybrane przez hosta zmieniają się w chwili rozpoczęcia meczu na dedykowanym serwerze.

OPERATORZY

Hibana

NAPRAWIONO – zniszczenie X-KAIROS nie ma wpływu na główną sekcję wzmocnienia ściany.

NAPRAWIONO – śruciny z X-KAIROS mogą pozostawiać unoszące się w powietrzu resztki po wzmocnieniu.

Glaz

NAPRAWIONO – gadżet Glaza nie zawsze pokazuje wrogów, jeśli gracz patrzy przez okno pod pewnym kątem.

Echo

NAPRAWIONO – dron Yokai nie przykleja się do sufitu w garażu na mapie Bank.

PROJEKTY POZIOMÓW

Konsulat

NAPRAWIONO – przeprowadzenie zakładnika przez schody serwisowe na pierwszym piętrze sprawia, że zakładnik przenika przez ścianę.

NAPRAWIONO – ściany po wschodniej i południowej stronie pokoju socjalnego na pierwszym piętrze są niezniszczalne.

NAPRAWIONO – zapętlona animacja podczas podchodzenia do lodówki w kafeterii.

NAPRAWIONO – ściana w magazynie B nie może zostać wzmocniona.

Bank

NAPRAWIONO – ze względu na kolizję widok z kamery Walkiria może być zablokowany przez metalowe kraty nad szafami serwerowymi.

NAPRAWIONO – gracze nie otrzymują obrażeń zadawanych przez kraty na wysokim dachu na zewnątrz.

Wybrzeże

NAPRAWIONO – atakujący mogą się wspiąć na różową tkaninę na dachu budynku.

NAPRAWIONO – ładunki wyważające podłożone w salonie dla VIP-ów na pierwszym piętrze nie niszczą podłogi.

NAPRAWIONO – operatorzy przenikają przez elementy otoczenia w apartamencie na pierwszym piętrze.

NAPRAWIONO – cofanie podczas próby wejścia do środka korytarzem dla dronów na zewnątrz kantyny.

NAPRAWIONO – gracze mogą przenikać przez elementy środowiska i wchodzić w niedostępne miejsca.

Kanał

NAPRAWIONO – gracze mogą używać exploita z przeskakiwaniem przez tarczę, aby zabić atakujących w miejscu odrodzenia.

NAPRAWIONO – nie da się umieszczać gadżetów w radiostacji na pierwszym piętrze budynku straży przybrzeżnej.

NAPRAWIONO – drony po wpadnięciu do wody unoszą się w powietrzu.

NAPRAWIONO – po podłożeniu gadżetu na niektórych ścianach oświetlenie staje się jaśniejsze.

NAPRAWIONO – gracze mogą wskakiwać w niedostępne miejsca.

Granica

NAPRAWIONO – cofanie podczas przeskakiwania przez okna z zewnątrz na południowym balkonie.

NAPRAWIONO – gracze mogą rozbić ciosem wręcz drewniany panel nieopodal wschodnich schodów, aby wyraźnie widzieć południowe drzwi.

NAPRAWIONO – można zabijać graczy przez niezniszczalne ściany, kładąc się na meblach przy fontannie na pierwszym piętrze.

Domek górski

NAPRAWIONO – dron Twitch ulega zniszczeniu podczas przejazdu obok skały w lesie na klifie.

Wieżowiec

NAPRAWIONO – jedną ze ścian w pokoju gejszy można wzmocnić z obu stron.

NAPRAWIONO – cofanie podczas przechodzenia pomiędzy zakładnikiem i stołem w kuchni na parterze.

NAPRAWIONO – gracze mogą się zaciąć po wskoczeniu na bar.

Klub

NAPRAWIONO – po położeniu się na podłodze w łazience na pierwszym piętrze gracze częściowo przenikają przez ścianę.

WRAŻENIA UŻYTKOWNIKA

NAPRAWIONO – zaproszenie gracza za pośrednictwem klienta Uplay PC przed uruchomieniem gry nie dołącza go do drużyny.

NAPRAWIONO –Joanna d’Arc, osprzęt głowy Twitch, ma tekstury niskiej rozdzielczości.

NAPRAWIONO – cena zestawu Loreto dla Capitao jest nieprawidłowa na Xbox One.

NAPRAWIONO – niektóre osprzęty głowy Mute’a mają niski poziom szczegółowości.

NAPRAWIONO – opcja NVIDIA Surround wyświetla grę na pojedynczym monitorze.

NAPRAWIONO – ikony rang nie zawsze zostają odświeżone dla wszystkich członków grupy.

NAPRAWIONO – 9x9VSN Kabuto – błąd przenikania malowania.

NAPRAWIONO – flaga Japonii ma migoczącą teksturę.

NAPRAWIONO – wiadomości o oczekiwaniu na kolegów z drużyny oraz oczekiwaniu na oddział nie zawsze pojawiają się w prawidłowych momentach.

NAPRAWIONO – Czekoladowy królik ma niski poziom szczegółowości.

NAPRAWIONO – niektóre malowania mają niski poziom szczegółowości na SMG-11.

NAPRAWIONO – literówka w czeskich podpisach w filmie wprowadzającym Kapkana.

NAPRAWIONO – ozdoba Watch Dogs ma błędy związane z antyaliasingiem.

NAPRAWIONO – niektórzy gracze nie mogą wejść w interakcję z listą wyników.

NAPRAWIONO – operatorzy z poprzedniego meczu czasami pojawiają się na liście wyników, zanim gracz wejdzie na ekran wyboru operatora.

Źródło: rainbow6.ubisoft.com

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie