Patch 1.07 do Mafia III. Witamy nowy fabularny dodatek „Gaz do dechy!”

1 komentarz

Najnowsza aktualizacja i oczekiwany przez fanów gry pakiet DLC.

Patch 1.07 do Mafia III wylądował na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W zależności od platformy, należy pobrać od 5.2 GB do 8.8 GB danych. Studio Hangar 13 nie udostępniło pełnej listy zmian łatki, lecz poznaliśmy jej podstawową zawartość.

Update 1.07 to przede wszystkim wsparcie dla nowego dodatku do Mafia III, nazwanego Gaz do dechy! (Faster, Baby!). Oprócz tego mamy różne poprawki i ulepszenia wydajności, dostajemy możliwość rzucania granatami podczas jazdy czy spowolnienia czasu. Pojawiło się też 10 nowych trofeów specjalnie dla nowego dodatku.

Fani gry zauważyli również pięć nowych samochodów (w tym inne warianty obecnych aut) na ulicach Nowego Bordeaux. Chodzi o pojazdy: Eckhart Champion, Bulworth Aspen, Lassiter Nightcrawler, Bulworth Mohican Scout oraz Berkley Freerider. Na mapie gry pojawił się też obszar Sinclair Parish, który jest jednak niedostępny dopóki nie zapłacimy za dodatek Gaz do dechy! No, może że posiadamy przepustkę sezonową do Mafia III, wówczas droga otwarta!

Demo Mafia III na PC, PS4 i Xbox One do pobrania

 

Co zawiera nowy dodatek do Mafia III?

Poniżej wrzucamy wszystkie szczegóły oraz trailer, które pojawiły się na oficjalnej stronie Mafia III:

W grze pojawia się całkiem nowa część miasta do zwiedzenia… i zdemolowania. Sinclair to prowincjonalne miasteczko z wieloma miejscami umożliwiającymi ścinanie zakrętów, skoki kaskaderskie i ucieczkę przed policją. Zobaczycie w nim mnóstwo iście hollywoodzkich pościgów samochodowych z dodatkiem nowych funkcji wprowadzonych w pakiecie „Gaz do dechy!” takich jak możliwość spowalniania tempa akcji. To całkiem nowy sposób na pokonywanie ciasnych zakrętów i wpasowywanie się w wąziutkie przejścia podczas ucieczki przed obławą.

W dodatku „Gaz do dechy!” akcja zaczyna się od razu, oferując dynamiczne pościgi i więcej walki podczas jazdy. W nowym pakiecie DLC wprowadzamy też dodatkową mechanikę walki, która świetnie się nadaje do niszczenia obiektów w czasie jazdy. Teraz nie trzeba już mieć dostępu do min zbliżeniowych, żeby móc zastawiać pułapki na bocznych drogach lub w obozowiskach wroga. Będziecie też mogli rzucać granaty z samochodu, żeby utrudnić wrogom pościg.

… a na deser świetna fabuła! Wydarzenia przedstawione w dodatku „Gaz do dechy!” dzieją się równolegle do głównego wątku gry. Dochodzi do morderstwa przywódcy ruchu obywatelskiego, który szuka dowodów obciążających miejscowego szeryfa – „Chudego” Beaumonta, a następni w kolejce są inni aktywiści. W miarę rozwoju wydarzeń będziecie mogli odblokować nowe samochody do jazdy po Nowym Bordeaux, nowe stroje i sprzęt do rozprawienia się zarówno z „Chudym”, jak i rodziną Marcano.

Jak zagrać w dodatek Gaz do dechy!?

Wersja deluxe gry Mafia III z przepustką sezonową zawiera dodatek „Gaz do dechy!” oraz nadchodzące pakiety DLC „Niedokończone sprawy” i „Znak czasów”. Jeśli więc kupiliście wersję deluxe lub przepustkę sezonową, nie musicie kupować niczego więcej – wystarczy pobrać zawartość. W przeciwnym przypadku, możecie kupić pakiet DLC „Gaz do dechy!” osobno.

Przejedźcie się po okolicy. Nieważne, czy już skończyliście grę Mafia III, czy dopiero zaczynacie swoją wendettę, możecie odkryć wszystkie zakątki gminy Sinclair. Jeśli już przypieczętowaliście los Sala Marcano, po prostu wyruszcie na południowy zachód, żeby dostać się na prowincję. Właśnie zaczęliście grę? Przed wyjazdem z miasta będziecie musieli skaptować wszystkich trzech poruczników (ukończyć Akt II). A więc zaplanujcie sobie przyjemną przejażdżkę po prowincji.

Ujawnijcie korupcję. Aby rozpocząć ten wątek fabuły (i rozprawić się z „Chudym”), należy po zakończeniu Aktu II spotkać się z Charlesem „Głosem” Laveau, aby usłyszeć o wydarzeniach w Sinclair. Rozwój dalszych wydarzeń będzie już zależał od was i od córki Charlesa, Roxy.

Uwaga! Kilka elementów wprowadzonych do gry – oraz interaktywnych przedmiotów dostępnych w Sinclair – wpłynie w dość istotny sposób na sposób prowadzenia rozgrywki. Wypatrujcie nowych ekranów samouczka.

Deweloperzy przypominają też, że Gaz do dechy! jest pierwszym płatnym pakietem DLC do gry Mafia III. W kolejce czekają jeszcze dodatki „Niedokończone sprawy” i „Znak czasów”, które również będą dostępne w ramach przepustki sezonowej.

Źródło: mafiagame.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się