Twórcy Mafia III szykują nową grę. Mamy pierwsze wskazówki

0 komentarzy

Deweloperzy odpowiedzialni za Mafia III pracują nad nowym projektem. Ogłoszenia o pracę zdradzają, czym może być nowy projekt.

Trzecia odsłona serii Mafia była sporym rozczarowaniem. Gracze liczyli na bogatą historię i przyzwoitą rozgrywkę, a otrzymali powtarzalnego, nudnego sandboxa z niezłym systemem walki i miałką fabułą. Nie na to liczyliśmy, ale zawsze mogło być gorzej.

Wygląda na to, że gangsterki cykl będzie musiał udać się na spoczynek. Studio Hangar 13 szykuje już nowiutki projekt i możemy się powoli domyślać, czym może on być. W sieci pojawiły się ogłoszenia o pracę.

Większość ogłoszeń opisuje nowy tytuł jako nowatorską grę AAA. Twórcy zapowiadali wcześniej, że ich nowa gra ma być czymś unikatowym i niestandardowym, co spodoba się bardzo szerokiej publiczności.

Artykuł dotyczący pracy dla pisarza sugeruje, że twórcy faktycznie chcą stworzyć coś nietypowego.

Kochasz historie. Uwielbiasz je poznawać, uwielbiasz je tworzyć, uwielbiasz je analizować. Preferowane jest uznanie dla wielu gatunków (nie tylko fantasy i science-fiction).

Fragment ogłoszenia Hangar 13

Inne wzmianki zapowiadają, że w grze pojawi się tryb multiplayer lub funkcje sieciowe. Ciekawe, co takiego przygotowują Hangar 13. Najpewniej dowiemy się w ciągu roku, o ile deweloperzy zdecydują się na wczesną zapowiedź.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się