Patch 1.02 do Assassin’s Creed Ezio Collection naprawia… dziwną twarz

Patch 1.02 do Assassin’s Creed Ezio Collection naprawia… dziwną twarz
Newsy Polecamy PS4 XOne

Ubisoft reaguje na wytykanie palcami nieszczęsnego NPC-a.

Wraz z debiutem Assassin’s Creed Ezio Collection oraz pierwszymi recenzjami pakietu pojawiły się również niepochlebne głosy na temat jednej postaci, którą mogliśmy zobaczyć w odświeżonej wersji Assassin’s Creed 2 (filmik przypominamy poniżej). Mogliśmy, ponieważ najnowsza aktualizacja usuwa nieszczęśnika sprzed naszych oczu.

Patch 1.02 do Assassin’s Creed Ezio Collection ma bardzo krótką listę zmian i jak możecie zobaczyć na grafice poniżej, jedną z nich jest naprawienie dziwnej twarzy NPC-a, pojawiającej się w pierwszej sekwencji pierwszego wspomnienia w Assassin’s Creed 2.

Ubisoft wziął sobie widocznie do serca los nieszczęśnika, który był wytykany palcami przez setki tysięcy graczy…

Patch 1.02 do Assassin's Creed Ezio Collection
Patch 1.02 do Assassin’s Creed Ezio Collection

Recenzje Assassin’s Creed: The Ezio Collection oraz zaskakujące zmiany w grafice remastera

Assassin’s Creed: The Ezio Collection zadebiutowało 17 listopada na konsolach PlayStation 4 i Xbox One a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje pakietu, który zawiera odświeżone wersje Assassin’s Creed IIAssassin’s Creed: Brotherhood oraz Assassin’s Creed: Revelations.

Ocena remasterów jest całkiem przyzwoita – średnia z sześciu recenzji zebranych przez serwis Metacritic wynosi 80/100. To nadal te same wciągające historie z Ezio w roli głównej, które podano na jeszcze piękniejszym talerzu. Mamy zatem lepsze tekstury czy większy zasięg rysowania obiektów. Całość okraszono nieco zmienioną kolorystyką, która może się podobać, albo i nie.

Serwis Polygon postanowił skomponować filmik skupiający się na odświeżonym Assassin’s Creed II i tym, co deweloperom nie wyszło. Wymieniono tutaj zauważalną zmianę koloru skóry głównego bohatera, problem z wybałuszonymi oczami niektórych postaci NPC czy gorsze niż w oryginale animacje wspinania się po budynkach. Nie dość, że wygląda to teraz nienaturalnie, to nasz bohater potrafi się czasem przyblokować na balustradzie.

Bardzo możliwe, że problemy z animacją zostaną poprawione w ramach aktualizacji kolekcji, a co do wytrzeszczu… no cóż, raczej nie wpłynie na odbiór fabuły, która przecież najbardziej się liczy.

Recenzje Assassin’s Creed: The Ezio Collection

  • Hobby Consolas – 85/100
  • Areajugones – 80/100
  • LaPS4 – 80/100
  • Vandal Online – 80/100
  • Multiplayer.it – 80/100
  • JeuxActu – 75/100

Assassin’s Creed: The Ezio Collection – gameplay i zmiany w grafice na przykładzie Assassin’s Creed II

Poniżej wrzucamy kolejne porównanie grafiki od YouTube’ra posługującego się nickiem Cycu1, który postanowił zestawić pochodzącą z omawianej kolekcji część Assassin’s Creed II – w wersji na PlayStation 4 – z oryginalną grą odpaloną na PC (maksymalne ustawienia).

Najbardziej w oczy rzuca się odmieniona kolorystyka, nieco lepsze tekstury oraz cieniowanie. Czy taka kosmetyka wystarczy, by wyłożyć na Assassin’s Creed: The Ezio Collection 200 zł, bo tyle kosztuje w PS Store pakiecik na konsolę od Sony? Zapraszamy na porównanie grafiki, a pod nim wrzucamy fragmenty rozgrywki z każdej odświeżonej części.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie