Oscary 2022 z nową kategorią. Widzowie mogą wybrać ulubiony film

Spider-Man Bez drogi do domu - Peter Parker i MJ
Filmy Filmy i seriale Newsy

Oscary 2022 otrzymały nową kategorię. W tym roku fani mogą zagłosować na swój ulubiony film za pośrednictwem Twittera.

Głosowanie widzów rozpoczęło się już w poniedziałek i potrwa do 3 marca. Aby oddać ważny głos, należy podać swoją propozycję wraz z hashtagiem #OscarsFanFavorite. Do konkursu można skierować wybrany tytuł zaprezentowany widzom w 2021 roku; nie musi to być film, który otrzymał już oficjalną nominację. Fani mogą wskazać również ulubioną scenę z produkcji z 2021 roku; tę należy oznaczyć hashtagiem #OscarsCheerMoment.

Akademia Filmowa przygotowała także pewną zachętę do udziału w głosowaniu. Spośród użytkowników wskazujących swoje ulubione filmy wybrana zostanie trójka, która będzie miała szansę pojawić się na gali w 2023 roku – oczywiście na koszt Akademii.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wychodzi swoimi działaniami naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy zarzucali ignorowanie największych kinowych hitów w dotychczasowych zestawieniach. Wprawdzie w tym roku wśród nominowanych znalazły się choćby Spider-Man: Bez drogi do domu czy Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni; oba tytuły z MCU mają jednak szansę wyłącznie na nagrodę za najlepsze efekty specjalne.

Gala Oscary 2022 odbędzie się 27 marca 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie