Armia umarłych z nagrodą przyznaną przez widzów. To ulubiony film oscarowej publiczności

Armia umarłych
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

W tym roku po raz pierwszy Oscary 2022 przyznane było nie tylko oficjalnie, ale nagrodę otrzymał również film wybrany przez widzów na Twitterze.

Akademia przedstawiała już 10 finalistów, którzy ostatecznie walczyli o nagrodę publiczności. Wbrew pierwszym przewidywaniom ta nie powędrowała jednak do filmu Spider-Man: Bez drogi do domu. Ostatecznie widzowie zdecydowali, że ulubionym filmem 2021 roku została Armia umarłych w reżyserii Zacka Snydera.

Film pokonał na Twitterze nie tylko Spider-Mana, ale także kilka innych tytułów. Wśród pozostałych finalistów znalazły się bowiem takie tytuły jak: Kopciuszek, Diuna, Wcielenie, Minamata, Psie pazury, Sing 2, Legion samobójców: The Suicide Squad, a także Tick, Tick… Boom!.

Armia umarłych opowiada o teoretycznie wyeksploatowanym temacie epidemii zombie, porusza jednak nieco inne kwestie. Po jej wybuchu armia najemników próbuje bowiem włamać się do wyznaczonej strefy kwarantanny, aby dokonać tam kradzieży. Nietypowe połączenie różnych motywów filmowych spotkało się z mieszanymi recenzjami; mimo to najwyraźniej zapisało się w pamięci widzów na tyle dobrze, by wyróżnili je na gali Oscary 2022.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie