Polski kandydat do Oscara trafi do streamingu. Gdzie obejrzeć Sukienkę?

Anna Dzieduszycka / Sukienka, film nominowany do Oscara
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Sukienka, czyli polski film z szansą na Oscara, będzie dostępny na HBO Max. Tytuł nominowano w kategorii najlepszy film krótkometrażowy.

Spółka WarnerMedia kupiła prawa do emisji filmu Sukienka, który został nominowany do Oscara jako najlepszy film krótkometrażowy. Oznacza to, że produkcję w reżyserii Tadeusza Łysiaka zobaczymy na platformie HBO Max.

Sukienka opowiada historię Julii (Anna Dzieduszycka), pracownicy przydrożnego motelu. W obiekcie dziewczyna poznaje kierowcę ciężarówki, który ma możliwość odmienić jej życie. Julia jako osoba niskorosła nie jest bowiem akceptowana przez swoje otoczenie; tym razem ma jednak szansę na miłość, której tak bardzo pragnie. Jej największym problemem nie jest bowiem fizyczna niepełnosprawność, lecz samotność wynikająca z reakcji społeczeństwa.

W wywiadzie przeprowadzonym przez portal Deadline aktorka wcielająca się w Julię opowiedziała nieco więcej o własnej historii, a także umotywowała powstanie filmu chęcią uwrażliwienia widzów na kwestię wykluczenia oraz stereotypy:

„Byłam czymś w rodzaju symbolu, który mógł pokazać innym, że świat jest pełny wspaniałych ludzi. Uznaliśmy, że to będzie dobra okazja, by pokazać całą kwestię wykluczenia, tego, jak traktujemy siebie nawzajem. To również próba obalenia różnych stereotypów, z jakimi się mierzymy.”

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy Sukienka – polski film z szansą na Oscara – znajdzie się na HBO Max. Najprawdopodobniej jednak premiera streamingowa odbędzie się w najbliższym czasie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie