Oficjalny zwiastun Deus Ex: Mankind Divided, kolejne screeny i ciekawostki

Kolejna porcja informacji ze świata Deus Ex.

Po pierwszych screenach, trailerze i szczegółach dotyczących rozgrywki zapraszamy na nową porcję wieści o nowym Deus Ex: Mankind Divided.

Przede wszystkim mamy już oficjalny zwiastun tytułu (z polskimi napisami), a na dokładkę kilka kolejnych screenów. Wszystko do obejrzenia poniżej.

Jak pisaliśmy, akcja nadchodzącego Deus Ex rozegra się w 2029 roku. Świat pogrążył się w konflikcie, w którym jedną stroną są zwyczajni ludzie, a drugą osobnicy z biomechanicznymi wszczepami. Tacy mechaniczni osobnicy budzą obawy wśród społeczeństwa, rozpoczynają się zamieszki, aż w końcu dochodzi do zbrojnej interwencji ze strony rządu. Gracz wciela się w antyterrorystę Adama Jensena.

Branżowy insider shinobi602 podał kilka szczegółów, których dowiedział się na temat tytułu. Organizacja, do której przystąpi Jensen, będzie się nazywać Task Force 29. To rządowa jednostka na wzór Interpolu. Pojawi się jednak druga komórka – Juggernaut Collective. Zarówno z niej, jak i z rządowej, będziemy otrzymywać sprzeczne misje i informacje. Komu zaufać, kto mówi prawdę? Gracz będzie musiał sam zdecydować.

Jedna z misji zaprowadzi nas do Utulek Station w Pradze. To rodzaj getta, w którym przetrzymuje się ludzi z biomechanicznymi wszczepami. Podobnie jak nasz bohater, tak i niektórzy przeciwnicy będą mogli korzystać ze specjalnych umiejętności (np. podwójny skok). Wśród wrogów mają się pojawić również kobiety.

Shinobi602 twierdzi, że Deus Ex: Mankind Divided będzie posiadać dosyć klaustrofobiczną atmosferę z uliczkami pełnymi sklepów i budynkami strzelającymi w niebo. Twórcy jeszcze bardziej urozmaicili środowisko, a nasze wybory mają mieć jeszcze większe znaczenie. Również misje poboczne będą ściśle powiązane z główną historią.

Tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie. Zagramy na PC, PS4 i Xboksie One. A teraz czas screeny i trailer!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.