Nadchodzi Deus Ex: Mankind Divided! Pierwsze szczegóły, screeny i trailer

Tytuł zawita na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Niestety nie podano choćby przybliżonej daty premiery. Co w takim razie wiemy o grze?

Akcja zapowiedzianego Deus Ex: Mankind Divided rozegra się w roku 2029, dwa lata po Human Revolution. W roli głównej ponownie zobaczymy Adama Jensena, który współpracując z Interpolem zajmie się ściganiem terrorystów. Fabuła opowie o konflikcie zwykłych ludzi z osobnikami obdarzonymi przeróżnymi modyfikacjami cybernetycznymi. Wśród różnych lokacji, które odwiedzimy, znajdzie się m.in. Praga.

Nasz bohater otrzyma kilka nowych umiejętności oraz gadżetów, jak skanowanie wrogów, widzenie przez ściany, wystrzeliwane z ręki nano-ostrza czy hakowanie różnych urządzeń na odległość. Do ekwipunku wpadnie też kusza oraz tarcza potrafiąca odbijać wrogie pociski.

Deus Ex: Mankind Divided pozwoli likwidować wrogów na kilka sposobów. Albo zdecydujemy się na otwartą walkę, albo na ciche przemykanie za plecami przeciwników i likwidowanie ich bez wszczynania alarmu. Sztuczne inteligencja zostanie jednak na tyle rozbudowana, że wrogowie będą trudni do uziemienia i nikt nie będzie stał czekając, aż przyjdzie jego kolej na pożegnanie się z życiem.

Gra powstaje pod skrzydłami studia Eidos Montreal i będzie głównym tematem nadchodzącego numeru Game Informera. W galerii możecie zobaczyć majową okładkę magazynu oraz pierwsze screeny z Deus Ex: Mankind Divided. Game Informer wypuścił również filmik zwiastujący nadchodzące wydanie pisma, a w nim pierwsze spojrzenie na nowego Deux Ex!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.