Nowy Deus Ex skasowany po prawie dwóch latach produkcji. Fani są wściekli!

Deus Ex
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Na dobry (a może i zły) początek dnia, przyszła pora na wiadomość o serii Deus Ex. Pokochany przez miliony graczy cykl mógł doczekać się wreszcie nowej kontynuacji. Pracowało nad nią studio Edios Montreal, jednak po niemal dwóch latach rozwoju projektu ten został anulowany. Taką decyzję podjęła firma Embracer Group, argumentując to cięciem kosztów…

Nowy Deus Ex anulowany. Co dalej z serią?

Informację o anulowaniu projektu przez Embracer Group podał na łamach Bloomberga znany i ceniony informator, Jason Schreier, który to powoływał się na anonimowe źródła z wewnątrz. Jak się okazuje, gra dopiero w tym roku miała wejść do fazy właściwego tworzenia, czyli faktycznego programowania i przygotowywania pod aspektami technicznymi. Do tej pory, czyli przez niespełna dwa lata, odbywać się miała tzw. pre-produkcja. Mowa tu o przygotowywaniu konceptów, szkicowaniu grafik i przygotowywaniu niejako bazy pod dalszą produkcję.

Niestety nie dowiemy się, co z tego projektu mogłoby wyjść. Nowa odsłona serii Deus Ex przygotowywana przez Edios Montreal została anulowana. To jednak nie koniec złych wiadomości w stronę kanadyjskiego zespołu. Ten padł również ofiarą zwolnień, za które odpowiada (a jakże) Embracer Group. Studio poinformowało na Twitterze o pożegnaniu się z zespołem przez 97 osób. Są to pracownicy administracji czy zespołów deweloperskich. Słowem — grubo:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pracowników, studio w okrojonym składzie ma teraz zająć się przygotowywaniem „oryginalnej” serii, czyli w zasadzie nowym IP, którego jeszcze nie znamy. Na ten moment brak jakichkolwiek szczegółów w temacie opracowywanej przez nich gry.

Warto przypomnieć, że ostatnia odsłona serii Deus Ex: Rozłam Ludzkości ukazała się 23 sierpnia 2016 roku na konsole PS4, Xbox 360 i PC. Gra zebrała świetne noty, powtórzyła dobry wynik poprzedniczki i rozpaliła wyobrażenia fanów na temat sequela. Cóż, wielka szkoda, choć może nie wszystko stracone.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie