PlayStation przypadkowo ujawniło grę od reżysera Dystryktu 9 i Gran Turismo. Grafika powala

Off The Grid to nowa gra od reżysera Dystryktu 9 i Gran Turismo
Newsy PC PS5 Xbox Series

Zgadza się – Neil Bloomkamp jest zaangażowany w prace nad Off The Grid, czyli nową strzelanką, która imponuje grafiką. Przynajmniej na przedstawionych screenshotach.

Neil Bloomkamp nie miał lekko w swojej filmowej twórczości. Został swego czasu doceniony za Dystrykt 9, czyli bodaj jeden z najlepszych filmów science-fiction ostatnich lat (moim skromnym zdaniem). Później wyreżyserował Elizjum, Chappie, a także koszmarny pseudo-horror Demonic. W międzyczasie nie udało mu się z Obcym, a na Dystrykt 10 czekamy, czekamy i… no właśnie, czekamy.

Off The Grid ma potencjał, ale… serio battle royale?

W międzyczasie reżyser zajął się filmem Gran Turismo, który już niedługo oficjalnie wejdzie do kin, także w Polsce. Zgodził się także na współpracę ze studiem Gunzilla Games, wraz z którym pracuje nad nową multiplayerową strzelanką mającą docelowo zmienić koncepcję gatunku battle royale. Śmiały pomysł – dziś raczej mało kogo obchodzą nowe gry tego typu, a nawet jeżeli, to nie ma wcale dużej szansy na to, że się uda. Tym razem jednak może faktycznie się udać, a przynajmniej twórcy zwrócili moją uwagę, bo ich tytuł wygląda naprawdę świetnie.

PlayStation wystartowało z kartą gry Off The Grid w PS Store, ale trochę za wcześnie dorzucono tam screeny pochodzące najwyraźniej z właściwej rozgrywki. Te szybko zdjęto, ale w internecie nic nie ginie, więc redakcja Gematsu szybko je wyłapała. Wystarczy tylko szybki rzut oka, aby stwierdzić, że nie tylko grafika prezentuje się pięknie (o ile gra tak będzie wyglądać), ale i ma to swój klimat. Natychmiast skojarzyło mi się to dziełami Bloomkampa w stylu Elizjum czy Chappie. Widać w tym rękę reżysera, a to dobrze.

Gra ma ukazać się na PS5, PC oraz Xbox Series X i S. Na razie nie ma daty premiery, ale wedle wcześniejszych zapewnień Off The Grid trafi do graczy jeszcze w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie