Dystrykt 10 może nie powstać. Reżyser niepewny przyszłości projektu

Dystrykt 10 może jednak nie powstać. Reżyser wyraża niepewność
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Neill Blomkamp zaskoczył fanów, twierdząc, że nie jest pewien, czy Dystrykt 10 powstanie. Reżyser Gran Turismo wyraża niepewność w sprawie przyszłości projektu.

Kto ma wiedzieć, jak nie sam Neill Blomkamp, reżyser odpowiedzialny za hitowy Dystrykt 9? Jak dla mnie to jeden z najlepszych filmów science-fiction w ogóle i od lat nie mogę doczekać się jego kontynuacji. Jak i wielu fanów na całym świecie, którzy w końcu dostali potwierdzenie – w 2021 roku reżyser przyznał, że pracuje nad scenariuszem. Trochę czasu minęło, a nowych informacji za bardzo się nie doczekaliśmy.

W międzyczasie Blomkamp wyreżyserował zaskakująco udane (zapraszam do naszej recenzji!) Gran Turismo. W okazji premiery filmu znów pojawił się na ustach wielu. Dlatego też The Hollywood Reporter przeprowadził z nim wywiad. Redaktor portalu postanowił zapytać o przyszłość jego twórczości i wprost chciał dowiedzieć się czegokolwiek na temat Dystryktu 10. Blomkamp wydaje się zmęczony dopytywaniem.

Nie wiem, czy powstanie, czy nie. Nie wiem, czy w ogóle chcę to teraz robić, ale w pewnym momencie prawdopodobnie tak się stanie.

– wyjaśnił Neill Blomkamp

Reżyser nie ukrywa więc, że sam nie wie, jaka przyszłość czeka Dystrykt 10. Z jego słów wynika niejako, że stracił zapał do stworzenia tego filmu i być może musi nieco od tego pomysłu odpocząć. Nie oznacza to, że film nigdy nie doczeka się premiery, ale raczej nie liczyłbym na to zbyt szybko. O ile, niestety, w ogóle, bo także jest taka opcja.

Przy okazji – reżyser współpracuje również z Gunzilla Games nad multiplayerową grą Off the Grid.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie