Reżyser Dystryktu 9 i Chappie współtworzy dużą grę. Oto pierwsze szczegóły

Dystrykt 10 może jednak nie powstać. Reżyser wyraża niepewność
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Neill Blomkamp pomoże przy produkcji dużej gry. Słynny reżyser twierdzi, że jego filmowe doświadczenie przyda się deweloperom.

Gry wideo przeszły na stałe do kultury popularnej i nic dziwnego, że zainteresowali się nimi również twórcy spoza branży. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem wystarczy przywołać cameo Guillermo del Toro w Death Stranding. Takich przypadków jest dużo więcej.

Tym razem jednak znany reżyser filmowy pomoże przy produkcji gry. Neill Blomkamp dołącza do zespołu Gunzilla Games jako Chief Visionary Officer. Nominowany do Oscara twórca wesprze studio przy produkcji wieloosobowej strzelanki na PC, PS5 i Xbox Series X oraz S.

Gunzilla ma silną wizję, która wyróżnia się z tłumu. Wraz z zespołem niesamowitych talentów i wieloletnich weteranów branży, tworzy nową, ekscytującą wieloosobową strzelankę AAA, która przesuwa granice rozgrywki, swobody gracza, opcji personalizacji, jak również doświadczeń narracyjnych w gatunku shooterów. Mam nadzieję, że moje własne doświadczenie filmowe pomoże mi ukształtować nowe sposoby interaktywnego opowiadania historii i next-genowej oprawy. A dzięki wykorzystaniu wszystkich możliwości, jakie oferują dzisiejsze technologie tworzenia gier wideo, wspólnie stworzymy wciągające doświadczenie, jakiego jeszcze nie było.

– powiedział Neill Blomkamp
Źródło: informacja prasowa

Blomkamp odpowiada za takie filmy jak fenomenalny Dystrykt 9 czy również dobre, ale moim zdaniem mniej udane Chappie i Elizjum. Wyreżyserował też w moim mniemaniu przeciętny short Zygote.

Nie znamy jeszcze wszystkich podstawowych informacji o tytule od Gunzilla, ale nie zdziwię się, jeśli będzie on bazowany na jednej z marek, przy których pracował Blomkamp. Reżyser szykuje aktualnie kontynuację Dystryktu 9, więc kto wie, może to właśnie w tym uniwersum zostanie osadzona strzelanka? Przekonamy się o tym dopiero za jakiś czas.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie