Odświeżony Duke Nukem 3D – tak wygląda w trybie z lepszą grafiką

Odświeżony Duke Nukem 3D – tak wygląda w trybie z lepszą grafiką
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Zapraszamy na gameplay z Księciem w roli głównej.

Już w przyszłym miesiącu na rynek trafi Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour. Będzie to specjalne wydanie gry z okazji 20-lecia serii, które pozwoli nam nie tylko zasmakować w tym co było, lecz również przejść całkowicie nowe etapy. Szczegóły oraz pierwszy trailer przypominamy poniżej.

Studio Gearbox Software zdecydowało się na lekkie podrasowanie Księcia, umieszczając w Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour tryb True3D Rendering. Gracze będą mogli przełączać się dzięki temu pomiędzy starą a nową szatą graficzną w dowolnej chwili rozgrywki.

Nie spodziewajcie się jednak fajerwerków po nowych szatach Księcia, ponieważ usprawniona grafika sprowadza się do takich drobnostek jak dodatkowe efekty świetlne, lepsze skalowanie czy dodatkowe filtrowanie tekstur.

Widzieliśmy już ową lepszą grafikę na screenach, teraz pora na pierwszy gameplay, który został opublikowany przez serwis IGN.

Duke Nukem 3D powraca – data premiery, screeny, zwiastun

Gearbox Software podało, że już 11 października będzie dostępny Duke Nukem 3D w wersji zremasterowanej na PC, PS4 oraz XOne. Gra ukaże się z okazji 20 lat marki jakoDuke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour. Spodziewamy się zatem nieco lepszych tekstur, ale nie będzie to remake. Gra zachowa charakterystyczny dla produkcji z lat 90. klimat graficzny.

Jest jednak kilka ciekawostek związanych z remasterem. Otóż produkcja będzie zawierać jeden dodatkowy epizod (w oryginale było ich cztery), który będzie mieć aż 8 nowych poziomów. Ponadto będzie też tryb rozgrywki sieciowej dla 8 graczy.

Zerknijcie na poniższe materiały i dajcie znać, jak wam się podoba remaster.

Pozycja o podtytule World Tour, ma być kolejną próbą wskrzeszenia z nostalgią wspominanego FPS-a. Informacje, które wyciekły do sieci wskazują, że deweloperem będzie studio Nerve Software, w którym pracują osoby wcześniej tworzące gry pod szyldem Id Software.

Przyglądając się screenom nie sposób odnieść wrażeń, że przenieśliśmy się do przeszłości. Poza delikatnym retuszem obejmującym m.in. nowe oświetlenie, nie należy spodziewać się rewolucji. Mamy raczej do czynienia z hołdem złożonym Księciu, który po raz pierwszy zagościł na naszych komputerach 20 lat temu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie