Obi-Wan Kenobi jednak z 2. sezonem? Lucasfilm nie wyklucza tej możliwości

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Choć Obi-Wan Kenobi to od początku serial limitowany, twórcy nie wykluczają możliwości przedłużenia produkcji na 2. sezon.

Portal Entertainment Weekly podaje, że 2. sezon serialu jest nadal możliwy. Według Kathleen Kennedy, producentki związanej z Lucasfilm, musi jednak zaistnieć ważny powód dla kontynuacji. Można założyć, że nie chodzi o względy finansowe, lecz o naprawdę dobrą historię do przedstawienia:

„To z pewnością coś, o czym rozmawialiśmy, głównie dlatego, że wszyscy mogli się spotkać i spędzić miło czas. Ewan i Hayden świetnie się bawili. Z tego względu na pewno każdy, kto był zaangażowany w projekt, nie chciałby, żeby to się skończyło. Ale musimy sobie zadać pytanie, po co mielibyśmy to robić? Jeśli mielibyśmy zdecydować o dalszym korzystaniu z postaci Obi-Wana, musimy zastanowić się nad powodami.”

Podejście Kennedy daje nadzieję, że Obi-Wan Kenobi jako serial nie będzie sztucznie i na siłę przedłużany. Jeśli twórcy będą mieli pomysł na jakościową kontynuację, z pewnością padnie decyzja o powstaniu 2. sezonu. Fabuła teoretycznie daje dużo możliwości; akcję serialu osadzono 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Obi-Wan przeżywa wówczas upadek jednego ze swoich najlepszych uczniów, Anakina Skywalkera. W produkcji rzeczywiście powróci Hayden Christensen, który zagrał już w trylogii prequeli.

Jak na razie musimy zaczekać jeszcze na pierwszą odsłonę; premierę tytułu zaplanowano na 25 maja 2022 roku. Na platformę Disney+ trafi łącznie 6 odcinków.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie