Disney rezygnuje z Gwiezdnych Wojen na dłuższy czas. Lepiej uzbrójcie się w cierpliwość

Star Wars z długą przerwą. Zapadła decyzja | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Kinowe uniwersum Star Wars nie powróci zbyt szybko. Kolejne film w line’upie Disneya to Mandalorian & Grogu, który trafi do kin dopiero w 2026 roku.

Ostatnim razem, gdy mogliśmy oglądać nowy film z uniwersum Gwiezdnych Wojen w kinach to premiera Skywalker: Odrodzenie w 2019 roku. Fani spragnieni doświadczeń na wielkim ekranie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Ani w tym, ani nawet w następnym roku, nie dojdzie do premiery żadnego nowego pełnometrażowego, kinowego filmu.

Star Wars bierze wolne

Disney na niedawnym CinemaCon ogłosił oficjalną datę premiery filmu Mandalorian & Grogu. Jest to zwieńczenie przygód uwielbianych bohaterów znanych z serialu na Disney+. Teraz ich losy będziemy mogli oglądać w kinach, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Fani wybiorą się do multipleksów dopiero w… 2026 roku. Mandalorian & Grogu ukaże się bowiem dopiero 22 maja 2026 roku.

Jest to szczególnie gorzka nowina, gdyż Disney ostatni film Star Wars dla kin wydał w 2019 roku. Ich kolejną propozycją w lineupie jest właśnie filmowa wersja serialu. Oznacza to, że przez cały 2024 i 2025 rok nie będzie żadnego nowego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen w kinach.

Nadal oczywiście powstaje kolejna trylogia, którą zapoczątkować ma film w reżyserii Jamesa Mangolda. Obraz ma stanowić początek nowego epizodu sagi, tym razem zatytułowany “Zmierzch Jedi” i cofnie nas około 25 tys. lat wstecz, przed wydarzeniami znanymi z Nowej Nadziei. Wtedy fani mają poznać początki “Mocy” i powstanie zakonu Jedi. Co ciekawe, były również pomysły na reboot całej serii.

Jednocześnie Disney chce regularnie oferować spin-offy (jak choćby Mandalorian & Grogu) oraz seriale. Kolejną premierą będzie mroczny thriller The Acolyte, który na Disney+ zadebiutuje 4 czerwca 2024 roku.

Źródło: GameSpot

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie