Xbox Scarlet – premiera nowej konsoli Microsoftu może być bardzo blisko

Na początku tygodnia wspominaliśmy o wieściach, które rozgrzały serca niejednego fana marki Xbox. Nowa konsola Microsoftu otrzymała nazwę kodową Scarlet. Źródło, które dotarło do takich wieści, ma dla nas kolejny kawałek układanki.

Dziennikarze technologicznego portalu Thurrot donosili niedawno, że poznali nazwę kodową nowej konsoli Xbox, która zastąpi obecną rodzinę zebraną pod szyldem Xbox One (czyli z odmianami S oraz X). Mowa o Xbox Scarlet. Za prawdziwość tej plotki ręczyła również redakcja Game Informer, która otrzymała taką samą informację ze swoich niezależnych źródeł.

Nowy Xbox Scarlet – premiera konsoli w 2020 roku

Teraz Thurrot podaje kolejny ważny szczegół odnośnie nadchodzącej generacji: Microsoft planuje wydanie następnej konsoli Xbox na rok 2020. Ale co bardziej interesujące, Microsoft opisuje “Scarlett” jako rodzinę urządzeń; co oznacza, że ​​możemy zobaczyć wiele elementów sprzętu wydanych we wspomnianym roku.

Thurrot ma świadomość, że data premiery nowej konsoli Xbox może wydawać się względnie bliska biorąc pod uwagę fakt, że Xbox One X wystartował w zeszłym roku. Lecz Microsoft agresywnie idzie naprzód ze sprzętem w przestrzeni konsolowej i chce wstrząsnąć branżą – czytamy na łamach serwisu, który przyznaje również: Ale nie wiemy, czy jest to zupełnie nowy zestaw urządzeń, czy po prostu bardziej “potężny” Xbox One, który będzie ponownie w pełni kompatybilny z obecną zawartością.

Thurrot skłania się ku scenariuszowi, że nowa rodzina Xbox Scarlet będzie w pełni kompatybilna z obecnymi grami, lecz posiadała bardziej zaawansowane funkcje, w tym integracią z przyszłymi usługami streamingowymi Microsoftu.

Microsoft – pracujemy nad nowymi konsolami

Warto dodać, że sam szef marki Xbox, Phil Spencer, mówił podczas konferencji Microsoftu na E3 2018, że Amerykanie pracują nad kilkoma nowymi konsolami. Nowe usługi streamingu rozgrywki mają natomiast zapewnić graczom nowy standard jakości i pozwolić uzyskać konsolową jakość na każdym urządzeniu, nawet smartfonie czy tablecie.

Xbox Scarlet stanowi nazwę kodową nowej konsoli, a wspomnienie o tym, że powstaje kilka sprzętów jednocześnie, sprowadzi się prawdopodobnie do tego, że Microsoft zaoferuje kilka wersji platformy wzorem obecnych Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.