Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Project Scarlett – jedna, czy dwie konsole na start? Microsoft komentuje

Ostatnie miesiące pełne były niepotwierdzonych informacji na temat rodziny konsol Xbox Scarlett. Tymczasem Microsoft przedstawił podczas targów E3 2019 sprzęt pod nazwą roboczą Project Scarlett i słowem nie pisnął, że chodzi o wiele konsol. 

Zapowiedź Project Scarlett była dosyć skromna, lecz poznaliśmy w ogólnym zarysie specyfikację techniczną konsoli, której premiera jest planowana na końcówkę 2020 roku. Robi ona wrażenie, lecz co z wcześniejszymi przeciekami na temat tego, że Microsoft zaoferuje nam dwie konsole – niesamowicie mocną wersję Xbox Anaconda oraz słabszą – stworzoną z myślą o streamingu – Xbox Lockhart? Dobrze byłoby przecież wybrać już w dniu premiery, czy chcemy wydać większą kasę na tygrysa, czy mniejszą na kota.

Project Scarlett – rodzina czy konsola?

Wierzymy, że to, o czym Microsoft mówił podczas targów E3 2019, to specyfikacja techniczna Xbox Anaconda, czyli najmocniejszej wersji z rodziny Scarlett. Lockhart może pozostawać na razie w cieniu, ponieważ Amerykanie nie chcą rozmywać przekazu i mącić ludziom w głowach różnymi opcjami. Przesłanie miało być proste – szykujemy naprawdę niesamowicie mocną tradycyjną konsolę do gier.

Phil Spencer został zapytany o sprawę rodziny Scarlett podczas rozmowy z redaktorem serwisu The Verge. Czy Scarlett to jedna konsola? A może będzie jak z Xbox One, gdzie masz high-end, klasę średnią i najtańszy model? – Wideo, które pokazaliśmy, mówiło o Project Scarlett. Na tym się koncentrujemy, na takiej konsoli, celującej w taką specyfikację. To konsola, o której mówimy – odpowiada Phil Spencer.

Szef marki Xbox nie odmówił zatem szansy, że Project Scarlett będzie funkcjonował jako rodzina konsol z wieloma modelami. Zaznaczył tylko, że Microsoft postanowił ujawnić jeden model, być może ze względu na przejrzystość przekazu.

Przecieki na temat rodziny Scarlett pojawiły się już w zeszłym roku. Wynikało z nich, że Microsoft szykuje następujące modele konsoli:

  • Xbox Anaconda – będzie odpowiednikiem obecnego Xbox One X, czyli najmocniejszą konsolą generacji. Sprzęt ma być reprezentantem tradycyjnych konsol z rodziny Xbox Scarlett i zadebiutować w 2020 roku.
  • Xbox Lockhart – to drugi przedstawiciel tradycyjnych konsol z rodziny Scarlett, tyle że słabszy od modelu Anaconda. Można go przyrównać do obecnego Xbox One S. Premiera również w 2020 roku.
  • Xbox Danta – jest nazwą kodową devkita rodziny Scarlett opartego na modelu Anaconda.
  • Xbox Anaconda Cloud – konsola oparta na chmurze, taka odmiana najmocniejszego przedstawiciela generacji.
  • Xbox Roma – “cyfrowa” opcja konsoli Xbox z subskrypcjami Xbox Game Pass i Xbox Live Gold.

Przeciek ujawniał również model Xbox Maverick, czyli wersję Xbox One, która nie należy do rodziny Scarlett, nie posiada czytnika płyt i może pojawić się w sprzedaży na wiosnę 2019 roku. Jak wiemy, informacja się potwierdziła w postaci Xbox One S All-Digital Edition. Są zatem mocne podstawy, że przedstawienie Xbox Lockhart to kwestia czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%