Nowy Xbox Scarlett kompatybilny z padami i peryferiami Xbox One

Microsoft chce nam zaoferować wraz z Xbox Scarlett kompatybilność wsteczną, jakiej do tej pory nie widzieliśmy. To nie tylko gry z minionych generacji, lecz również sprzęt z Xbox One, który podłączymy do next-gena.

Już w tej generacji Microsoft pokazał, że bardzo dba nie tylko o nadchodzące gry, lecz również stara się zapewnić nam dostęp do szerokiej biblioteki tytułów ze starszych konsol. W przypadku Xbox Scarlett pomysł nie zostanie porzucony, a wręcz przeciwnie – wskoczy na wyższy level.

Xbox Scarlett – kompatybilność wsteczna – level up!

Sony dopiero teraz przekonuje się, że warto postawić na kompatybilność wsteczną i zapowiedziało, iż PS5 uruchomi gry z PlayStation 4, zapewni rozgrywkę międzygeneracyjną w niektóre tytuły oraz możliwość zaimportowania na nową konsolę listy znajomych z obecnej generacji. Wydaje się jednak, że Microsoft i tak będzie o kilka kroków przed Japończykami, ponieważ Xbox Scarlett to kompatybilność wsteczna, jakiej naprawdę się nie spodziewaliśmy.

Xbox Scarlett będzie obsługiwał wszystkie istniejące kontrolery Xbox One i urządzenia peryferyjne. Zostało to potwierdzone w najnowszym poście Xbox Wire (dzięki Gamingbolt), w którym wspomniano ponadto, że twoja obecna „kariera Xbox” również będzie kontynuowana. Nie zostało to powiedziane wprost, lecz wydaje się, że next-gen obsłuży nasze obecne osiągnięcia oraz kontakty.

Phil Spencer potwierdził natomiast w niedawnym odcinku Inside Xbox, że nadchodząca konsola zapewni kompatybilność wsteczną dla gier z konsol Xbox, Xbox 360 oraz Xbox One. Nie każda gra będzie obsługiwana, m.in. ze względów licencyjnych, lecz nawet po odrzuceniu jakiegoś procentu, otrzymamy ogromną bazę starszych tytułów dostępną na Xbox Scarlett.

Przypominamy, że premiera Xbox Scarlett została zaplanowana na końcówkę 2020 roku. Konsola zostanie wyposażona w niestandardowy układ opracowany przez Microsoft i AMD, który korzysta z technologii Zen 2 (Radeon RDNA) oraz Navi. Microsoft obiecuje, że nowa konsola będzie czterokrotnie bardziej wydajna niż Xbox One XNext-gen użyje również szybkiej pamięci GDDR6 RAM, o której firma mówi, że zapewni rozdzielczość i płynność, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. To jednak nie wszystko, co wiemy na temat specyfikacji next-gena. Więcej szczegółów znajdziecie w tej wiadomości.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: