Xbox Lockhart podobno został anulowany

Przed targami E3 2019 byliśmy niemal pewni, że Microsoft zaprezentuje w Los Angeles rodzinę konsol Xbox Scarlett. Skończyło się na ogłoszeniu jednego sprzętu, kryjącego się za nazwą kodową Project Scarlett. Co zatem z wcześniej wspominanymi Xbox Anaconda oraz Xbox Lockhart?

Ostatnie miesiące pełne były niepotwierdzonych informacji na temat rodziny konsol Xbox Scarlett. Według nich, Microsoft zaoferuje nam dwie konsole – niesamowicie mocną wersję Xbox Anaconda oraz słabszą – stworzoną z myślą o streamingu – Xbox Lockhart. Spodziewaliśmy się, że targi E3 przyniosą jakieś wieści o poszczególnych sprzętach, zatem wiele osób było zaskoczonych, że Amerykanie wspomnieli tylko o jednej konsoli. Teraz w sieci pojawiły się plotki, jakoby tańszy model Lockhart został odłożony na półkę.

Xbox Lockhart jednak nie?

Wygląda na to, że słabsza wersja nowej generacji konsoli Microsoftu – kryptonim Lockhardt – została prawdopodobnie odłożona na półkę – napisał na Twitterze Benji-Sales, który potwierdził już wcześniej, że ma dobre wtyki w branży i nie rzuca słów na wiatr.

Insider dodaje: Żeby było jasne, nie wiem z pierwszej ręki, czy Lockhardt rzeczywiście został anulowany. To tylko pogłoski, które się rozchodzą. Sprzęt może nadal istnieć, jednak sam Phil Spencer mówił podczas E3 2019 „konsola” następnej generacji, podczas gdy w trakcie E3 2018 powiedział „konsole”.

Cóż, to możliwy scenariusz, lecz pamiętajcie, że to jedynie pogłoski, a nie pewne info. Warto wspomnieć, że Phil Spencer został niedawno zapytany o sprawę rodziny Scarlett podczas rozmowy z redaktorem serwisu The Verge. Czy Scarlett to jedna konsola? A może będzie jak z Xbox One, gdzie masz high-end, klasę średnią i najtańszy model? – Wideo, które pokazaliśmy, mówiło o Project Scarlett. Na tym się koncentrujemy, na takiej konsoli, celującej w taką specyfikację. To konsola, o której mówimy – odpowiada Phil Spencer.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.