Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Scarlett. CD Projekt RED: Prawdopodobnie

Nie jest tajemnicą, że CD Projekt RED będzie chciał uderzyć z Cyberpunk 2077 na konsole nadchodzącej generacji. Póki co cisza w temacie, ponieważ nawet nie poznaliśmy dokładnie PS5 i Xbox Scarlett. Jednak deweloper przyznaje, że chciałby mieć omawianą grę na next-genach.

Choć CD Projekt RED koncentruje się obecnie wyłącznie na wersji Cyberpunk 2077 dla PS4, Xbox One i PC, to „prawdopodobnie” chciałby wydać grę także na PS5 i nowej konsoli Xbox – przyznał Paweł Sasko, główny projektant questów w CP 2077, podczas rozmowy z brytyjskim Eurogamerem.

Obecnie skupiamy się na komputerach PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale oczywiście w przyszłości prawdopodobnie chcielibyśmy mieć Cyberpunk 2077 na następnych platformach – mówi Paweł Sasko dodając, że jest to sprawa na przyszłość, ponieważ teraz liczą się sprzęty, które mamy w swoich domach.

Deweloper zaznaczył, że zespół pracujący nad Cyberpunk 2077 zrobi wszystko, aby wycisnąć jak najwięcej z PS4 i Xbox One. – Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się dzięki Wiedźminowi 3, było to, że nigdy nie należy opóźniać prac nad wersjami dla konsol. Zawsze mamy wersję działającą na wszystkim. I oczywiście wersja high-end, którą pokazujemy, jest zupełnie inna niż na konsole, które zaczynają się starzeć. Jest więc kilka rzeczy, które nie wyglądają tak świeżo. Ale dla nas najważniejsza jest płynność na każdej platformie. Istnieją ograniczenia dotyczące danego sprzętu, co jest rzeczą naturalną. Ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wycisnąć jak najwięcej – mówi Paweł Sasko.

Przypominamy, że juz w marcu Adam Kiciński zapewniał, że CD Projekt RED poważnie myśli o przeniesieniu CP 2077 na konsole następnej generacji. Na pytanie, czy gra ma szansę ukazać się na nieogłoszonych wówczas jeszcze konsolach, odpowiadał: Tak, ma szansę i wręcz jest taki można powiedzieć plan. Myśmy już powiedzieli publicznie, że nasza technologia jest tworzona z myślą o kolejnej generacji. RED Engine został zbudowany od podstaw w taki sposób, by móc być rozwijany z generacji na generację. W związku z tym, jeśli mielibyśmy szansę wydać Cyberpunk’a na kolejnej generacji, jeśli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli.

Zatem raczej pewniak, lecz na razie REDzi skupiają się na teraźniejszości. Premiera Cyberpunk 2077 została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: