Nowy Xbox Lockhart i Anaconda szybciej niż się wydaje? Walka z PlayStation 5 właśnie się zaczęła

Microsoft zbroi się przed nadchodzącymi targami E3. Plan ma ambitny, tylko czy wystarczy do pokonania swojego wieloletniego rywala?

Brad Sams z serwisu Thurrott podaje, że w trakcie E3 2019 Microsoft przedstawi dwie nowe konsole. Xbox Lockhart oraz Xbox Anaconda. Oba sprzęty miałyby być dedykowane dla nieco innych graczy. Sams twierdzi ponadto, że amerykańska firma nie poda cen sprzętów, czekając na odpowiednią okazję w kolejnych miesiącach.

Informacje od Brada Samsa wielokrotnie się sprawdzały, bo jak sam twierdzi, ma solidne anonimowe źródła w Microsofcie. Jeśli tym razem będzie tak samo, E3 2019 może być najciekawszą wersją targów od lat. Tym bardziej, że Sony je odpuszcza, jeśli chodzi o premierę PlayStation 5.

Xbox Lockhart i Anaconda – czy to ma sens?

Według nieoficjalnych informacji, Xbox Lockhart i Anaconda mają różnić się tym, że ten pierwszy pozbawiony będzie napędu optycznego, stawiając na streaming i cyfrową dystrybucję. Drugi sprzęt, czyli Xbox Anaconda, będzie bardziej tradycyjny, ale też prawdopodobnie droższy od Lockharta.

Jeśli faktycznie tak się stanie, będziemy mieć dwa naprawdę ciekawe sprzęty. Po raz pierwszy dostaniemy konsolę pozbawioną napędu optycznego, co pokazuje, jaka będzie przyszłość branży. Bez streamingu i dystrybucji cyfrowej na szeroką skalę się nie obejdzie.

Mam tylko nadzieję, że Microsoft faktycznie wypuści dwie wersje konsoli, dając graczom wybór. Zresztą odcięcie się całkowicie od gier na płytach, mogłoby być sporym błędem – w końcu jest spora część graczy, którzy po prostu wolą gry w pudełkach.

Z drugiej strony nieuchronne jest przejście konsol tylko do dystrybucji cyfrowej. Pytanie tylko, kiedy? Nie liczę że wydarzy się to w najbliższych pięciu latach i nadchodząca nowa generacja konsol na to nie postawi. Czy PlayStation 6 będzie pozbawione napędu? To już bardziej możliwe.

Nowy Xbox powinien zaskoczyć mocą

Zastanawiające jest jeszcze przynajmniej jedno, a mianowicie kwestia mocy nowego Xboxa. Xbox One X jest naprawdę mocnym sprzętem, który debiutował niedawno. Pomiędzy kolejną generacją Xboxa, a One X będzie więc niewielka różnica czasu. Może więc się okazać, że oba sprzęty będą zbliżone mocą, czego oczywiście nikt by nie chciał. Sam zresztą życzę Wam jak i sobie tego, aby po raz kolejny, jak to było w latach 90., konsole pokazały pazur i wyznaczyły nowy standard graficzny względem komputerów. Na to jednak chyba nie mamy co liczyć.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: