Xbox Anaconda i Lockhart. High-end vs chmura. Microsoft szykuje się do prezentacji

Microsoft szykuje się do pokazania nowych konsol Xbox i jak wynika z informacji największego francuskiego serwisu o grach, Xbox Anaconda i Lockhart zostaną zaprezentowane podczas targów E3 2019.

Portal JeuxVideo twierdzi, że według informacji, które posiada, nowe konsole z rodziny Xbox Scarlett zostaną zaprezentowane już w czerwcu na targach E3 2019. Chodzi o dwa modele. Pierwszym ma być high-end’owy Xbox Anaconda, drugim stworzony z myślą o streamingu i o wiele słabszy Xbox Lockhart.

Xbox Anaconda i Lockhart – E3 2019 – premiera – gry

Francuzie twierdzą, że na E3 2019 zobaczymy nowe konsole, których premiera jest zaplanowana na 2020 rok. Wśród gier startowych na nadchodzące systemy ma być Halo Infinite. Tytuł pojawi się jednak nie tylko na nowych konsolach z rodziny Scarlett, lecz również zawita na Xbox One oraz PC, dzięki czemu Microsoft chce dotrzeć z grą do jak największego grona odbiorców.

Xbox Anaconda i Lockhart – specyfikacja techniczna

JeuxVideo uważa (co zgadza się z wcześniejszymi przeciekami), że podczas gdy Xbox Lockhart będzie tańszą wersją konsoli o mniejszej mocy, pozbawioną czytnika blu-ray i nastawioną na streaming gier, to Xbox Anaconda ma być sprzętem high-end’owym skierowanym do odbiorców, którzy obecnie mają w swoich domach Xbox One XAnaconda to najmocniejszy przedstawiciel 9. generacji Amerykanów, a cena konsoli powinna wynosić około 500 dolarów.

Wspomniany serwis twierdzi, że podczas swojego dochodzenia jedno ze źródeł potwierdziło, że specyfikacje techniczne nowych konsol, które wyciekły pod koniec stycznia, są bliskie rzeczywistości. Przypominamy je poniżej.

Xbox Anaconda – specyfikacja

  • CPU: Niestandardowy 8 Rdzeni – 16 wątków zen 2
  • GPU: Niestandardowy NAVI 12+ Teraflopów
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dane: 1TB NVMe SSD

Xbox Lockhart – specyfikacja

  • CPU: Niestandardowy  8 Rdzeni – 16 wątków zen 2
  • GPU: Niestandardowy NAVI 4+ Teraflopów
  • RAM: 12GB GDDR6
  • Dane: 1TB NVMe SSD

Pamiętajcie, że póki co, to nieoficjalne informacje. W tej chwili pewne jest chyba jedno – Microsoft uraczy nas na E3 2019 wyjątkowym pokazem!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: