Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy Wiedźmin RPG – poznaliśmy cenę, zobaczyliśmy okładkę

W sierpniu tego roku na rynku zadebiutuje Wiedźmin RPG. Nie będzie to jednak nowa gra video z Geraltem w roli głównej, lecz papierowa wersja Wiedźmina, osadzona w popularnym świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Twórcy systemu Wiedźmin RPG zapowiedzieli sesję Q&A, którą zaplanowano na 26 lipca. Jeśli chcecie śledzić wszystko na bieżąco, szykujcie się wspomnianego dnia na godzinę 2:30 czasu polskiego. Wszystko odbędzie się na kanale IRC #randomworlds, gdzie na pytania społeczności odpowie Cody Pondsmith – donosi holenderska redakcja serwisu IGN. To jednak nie jedyne wieści dla fanów papierowych gier RPG.

Nowy Wiedźmin RPG za około 180 zł

Na początku lipca firma R. Talsorian Games informowała, że ukończyła prace nad The Witcher Role-Playing Game – papierową wersją Wiedźmina. Grę będzie można kupić od 2 sierpnia, ale na początku tylko na specjalnej imprezie GenCon w Ameryce Północnej (wydarzenie dla fanów gier planszowych i fabularnych). Teraz dowiedzieliśmy się, ile przyjdzie zapłacić za papierowego Wiedźmina. Grę wyceniono na 50 dolarów, czyli około 180 zł.

Nowy Wiedźmin RPG zadebiutuje również w Polsce, lecz niestety na rodzimą wersję będziemy musieli poczekać do 12 miesięcy po amerykańskiej premierze. Tyle czasu firma Copernicus Corporation potrzebuje na przetłumaczenie produkcji.

Poniżej znajdziecie okładkę The Witcher Role-Playing Game oraz grafiki dodatkowe, które wejdą w skład gry. Są to obrazki stworzone na potrzeby Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej i jak zaznacza holenderski IGN, wszystkie grafiki do Wiedźmina RPG dostarczy CD Projekt RED.

Nowy Wiedźmin RPG – okładka i grafiki:

Nowy Wiedźmin RPG

Nowy Wiedźmin RPG po polskiej premierze powinien zdobyć sporo zwolenników w naszym kraju. W końcu Polska to jego ojczyzna. Mamy nadzieję, że sam system okaże się interesujący i zachęci fanów serii do zakupu.

Jak to na fabularne RPG przystało, w grze otrzymamy możliwość wyboru bohatera. Dostępne będą 4 rasy i 9 klas postaci. Oprócz rasy wiedźmina, gracze wcielą się w ludzi, elfy lub krasnoludy. Nie zabraknie oczywiście tego co w świecie Wiedźmina najważniejsze, różnego rodzaju czarów, broni i stworów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%