Darmowy starter Wiedźmin RPG. Gra w Polsce jako The Witcher RPG

Darmowy starter Wiedźmin RPG. Gra w Polsce jako The Witcher RPG
Gry za darmo Newsy

Jeśli jesteście fanami Białego Wilka i nie ograniczacie swoich zainteresować tylko do gier wideo z serii Wiedźmin, powinniście sięgnąć po starter The Witcher RPG.

Firma Copernicus Corporation, wydawca nadchodzącego papierowego RPG w uniwersum Wiedźmina, udostępnił starter gry do pobrania za darmo.

Czy chcieliście kiedyś zagrać bardem o swadzie Jaskra, czarodziejką upartą jak Yennefer, krasnoludem zadziornym jak Zoltan czy wiedźminem podobnym do Geralta? Zatem zanurzcie się w świat zdrad, niegodziwości i intryg, w czas miecza i topora, ale też przyjaźni silniejszej niż stal, miłości mocniejszej od magii i aktów bohaterstwa rodzących się ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. W tym starterze znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie na początek gry, w tym opis świata, skróconą mechanikę, uproszczone tworzenie postaci i krótką wprowadzającą przygodę, będącą wstępem do kampanii szykowanej przez Copernicus Corporation – czytamy w opisie startera.

Kto jest chętny zapoznać się z The Witcher RPG, starter pobierze za darmo w tym miejscu.

The Witcher RPG zamiast Wiedźmin RPG

Warto zwrócić jednocześnie uwagę na to, że gra określana dotychczas przez wydawcę jako Wiedźmin RPG jest teraz nazywana The Witcher RPG. Nie bez powodu.

Jeden z fanów Geralta pyta na Faceeboku: Czy polska edycja gry będzie mieć tytuł Witcher RPG? A może Wiedźmin RPG? Copernicus Corporation odpowiada następująco: Jak zapewne słyszałeś pewien autor domaga się dużych pieniędzy od pewnej firmy wydającej gry komputerowe. I niestety są pewne zapisy licencyjne, które uniemożliwiają nam użycie jako tytułu nazwy Wiedźmin. Uwierz nam, nasze polskie serca łączą się z tobą w bólu.

Chodzi oczywiście o spór pomiędzy Andrzejem Sapkowskim a CD Projekt. Pisarz żąda od polskiej spółki 60 mln zł. O całej sprawie możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie