Nowości w FIFA 17 – inteligencja i gra w ofensywie

Nowości w FIFA 17 – inteligencja i gra w ofensywie
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS3 PS4 X360 XOne

Electronic Arts prezentuje kolejne zmiany, jakie znajdą się w najnowszej odsłonie serii FIFA.

Elektronicy zaznaczają, że najnowsza część ich sportowej serii przyniesie ze sobą zupełnie nowy system aktywnej inteligencji, który dokonuje nieustannej analizy ustawienia obu zespołów, zwiększa aktywność piłkarzy bez piłki i zmienia sposób poruszania się, reagowania i podejmowania decyzji przez zawodników.

Na czym konkretnie mają polegać zmiany? Teraz każdy zawodnik analizuje odległość od rywali oraz ilość dostępnego miejsca, aby lepiej oceniać możliwości wyprowadzenia ataku. Gdy gracz jest przy piłce, partnerzy z zespołu będą widzieli, czy możliwe jest podanie do nich, i wybiegali na pozycję albo szukali lepszej możliwości pokazania się do podania – czytamy na oficjalnej stronie FIFA 17.

Electronic Arts podkreśla, że inteligentniejsi piłkarze i ich większa aktywność przełożą się na dodatkowe możliwości w grze ofensywnej: Dostajesz wiele nowych sposobów kontrolowania sposobu konstruowania akcji — skoordynowane wybieganie na pozycję kilku piłkarzy jednocześnie, markowanie rajdów, wymienianie się pozycjami i wzywanie kolegów do pomocy to tylko niektóre z licznych możliwości.

System aktywnej inteligencji w FIFA 17 jest głównym tematem najnowszego zwiastuna gry, który możecie zobaczyć poniżej. O wszystkim opowiada niemiecki piłkarz Marco Reus:

Nowości w FIFA 17 również w ataku i rzutach wolnych

EA Sports zamierza wprowadzić zmiany nie tylko w inteligencji piłkarzy. Świeże elementy pojawią się również w przypadku rzutów wolnych, gdzie gracze będą mogli dowolnie nadbiec do piłki, a także wybrać konkretne miejsce na dośrodkowanie.

Dodatkowo usprawniony zostanie atak i jak podkreśla EA Sports, nowe możliwości w ataku pozwolą nam kreować sytuacje bramkowe i wykańczać je na więcej sposobów niż wcześniej. O jakie konkretnie techniki chodzi?

  • NISKIE STRZAŁY – Nowa mechanika strzałów pozwoli Ci utrzymać piłkę blisko murawy w każdej sytuacji — czy to przy strzale finezyjnym, uderzeniu z woleja czy kropnięciu podbiciem.
  • PRECYZYJNE PODANIE PROSTOPADŁE – Podkręcone. Precyzyjne. Na wolne pole. Stwarzaj nowe sytuacje podbramkowe wycyzelowanymi podaniami prostopadłymi.
  • MOCNE AUTY BRAMKOWE – Rozpocznij szybka kontrę podając od bramki mocno i precyzyjnie.
  • UDERZENIA GŁOWĄ W DÓŁ – Większe panowanie nad kierunkiem uderzenia pozwala graczom skierować piłkę głową w dół i skozłować ją od ziemi, utrudniając bramkarzowi skuteczną interwencję.

Przypominamy, że FIFA 17 z naszą Ekstraklasą i polskim komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego będzie dostępna od 29 września na Xbox One, PS4, PC, Xbox 360 oraz PS3.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie