Nowe wersje PS4 i Xboksa One z rozdzielczością 4K. Jeszcze w tym roku?

Na początek zaznaczamy, że to jedynie plotka.

Producenci telewizorów poważnie myślą o zasypaniu rynku ekranami obsługującymi rozdzielczość 4K. Nadchodzi nowy standard. A co z konsolami?


Forbes opublikował niezwykle ciekawą wiadomość, lecz niepotwierdzoną ani przez Sony, ani przez Microsoft. Dziennikarz amerykańskiego dwutygodnika – powołując się na rozmowy z przedstawicielem firmy Netflix – twierdzi, że brak wsparcia dla rozdzielczości 4K przy 60 fps-ach w PlayStation 4 i Xboksie One zaczyna być coraz większą słabością tych platform.

Netflix, czyli największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, przypomina, że Sony wspominało podczas styczniowych targów Consumer Electronics Show o sprzęcie obsługującym 4K. Firma ponoć naciskała w tej sprawie na Sony i otrzymała zapewnienie. Czy producent PlayStation rzeczywiście złożył jakąś obietnicę? Oficjalnie nic o tym nie wiadomo.

Forbes sugeruje, że Sony oraz Microsoft mogą zdecydować się na wprowadzenie do sprzedaży odświeżonych konsol obsługujących 4K dwa lata po ich premierze. Wypada zatem na listopad tego roku. Wspomniane źródło zaznacza również, że chodzi wyłącznie o przesyłanie obrazu wideo w tej rozdzielczości, np. przy oglądaniu filmów.

Jak sądzicie, jest w tej plotce ziarno prawdy?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

25 Shares
Share25
+1
Tweet