Nowe Silent Hill coraz bliżej? Akira Yamaoka daje graczom nadzieję [AKTUALIZACJA]

0 komentarzy

Akira Yamaoka pracuje nad projektem, który może zainteresować wiele osób. Pierwsze podejrzenia odnośnie gry padają oczywiście na Silent Hill.

Pokuszę się o stwierdzenie, że Ciche Wzgórze to największy nieobecny dzisiejszego gamingu. Gra regularnie pojawia się w licznych przeciekach, a Konami ostatnio zaczęło chętnie dzielić się licencją z mniejszymi producentami.

Dziś otrzymaliśmy naprawdę solidną wskazówkę sugerującą, że seria legendarnych horrorów w końcu powróci. Akira Yamaoka – kompozytor muzyki do większości odsłon cyklu – udzielił intrygującego wywiadu dla portalu Al Hub.

Muzyk potwierdził, że pracuje nad nowym projektem, o którym „ludzie mogli mieć nadzieję, że usłyszą”. Oczywiście Yamaoka pracował nad muzyką do wielu znanych bardziej i mniej produkcji (chociażby świeżutkiego The Medium), jednak to właśnie soundtrack Silent Hill jest jego największym dziełem.

Co ciekawe, rzeczony projekt ma zostać ujawniony latem tego roku. Pozwala nam to wyeliminować kilku potencjalnych produkcji, którymi mógłby zająć się Yamaoka.

Z pewnością nie będzie to gra Keiichiro Toyamy, twórcy pierwszego Silent Hill. Deweloper dopiero co założył swoje studio, a premiera jego projektu zaplanowana jest na rok 2023. Bardzo wątpliwe, aby zapowiedział go tak szybko.

Od razu skreślić możemy również nową grę Bloober Team, wszak informacja o jej istnieniu została podana kilka dni temu. Mało prawdopodobne, aby Bloober uraczyli nas zapowiedzią już za kilka miesięcy.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że faktycznie może chodzić o Silent Hill. Wstrzymałbym się jednak z obieraniem powrotu serii za pewnik. Nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone i powyższe informacje to mimo wszystko tylko drobne wskazówki.

AKTUALIZACJA

Redakcja Al Hub została poproszona o usunięcie wywiadu z Yamaoką. Nie wiadomo czy stało się to za sprawą samego muzyka, czy może bliżej nieokreślonego wydawcy tajemniczego projektu. W tym momencie możemy być już pewni, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się