Konami wskrzesza Team Silent, czyli oryginalny zespół twórców Silent Hill

Konami wskrzesza Team Silent, czyli oryginalny zespół twórców Silent Hill
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wygląda na to, że Konami chce stworzyć co najmniej jedną nową grę Silent Hill „w domu”, a do tego zamierza wskrzesić kultowe Team Silent.

Nie bądźcie jednak za bardzo rozentuzjazmowani – nic jeszcze nie wiadomo. Wiemy, że Team Silent powróci, ale nie wiemy, kogo w nim zobaczymy. Czy powrócą legendy pokroju Akira Yamaoki, Masahiro Ito i Hiroyuki Owaku? Nie znam odpowiedzi na to pytanie i istnieje spora szansa, że będzie to kompletnie nowy zespół, złożony z młodych, lecz (oby!) utalentowanych twórców. Wieści te brzmią jednak pozytywnie, szczególnie po abominacji pokroju Silent Hill Ascension.

Silent Hill rozwijane wewnętrznie

Wciąż nie znamy szczegółów premiery remake’u „dwójki”, który podobno jest już gotowy. Konami czeka i czeka, a być może zaprezentuje tytuł już 7 grudnia na The Game Awards 2023? Wszak premiera powinna być już blisko. Niemniej w przygotowaniu są też inne pozycje, w tym kompletnie nowa część i mniejsze pozycje od niezależnych deweloperów. Wciąż słyszymy także o tajemniczym The Short Message, o którym oficjalnie nie wiemy nic.

Być może wkrótce się to wszystko zmieni. Na social mediach Konami pojawił się intrygujący wpis. Firma zachęca projektantów, programistów i deweloperów do składania CV do „Silent Production Team”. Nazewnictwo mocno kojarzy się z serią SH i oryginalnym zespołem wewnętrznym Team Silent.

„Silent Production Team” rekrutuje artystów, planistów, inżynierów i kierowników projektów. Dołącz do nas w tej pracy, która ma wielu fanów za granicą! Szansa na zaangażowanie się w produkcję gier w najnowocześniejszym środowisku deweloperskim.

– czytamy we wpisie

Nie ma chyba się co martwić, że chodzi o nowy zespół, który ma rozwijać tę franczyzę wewnętrznie w Konami. Firma może być niezadowolona z niewypałów zlecanych deweloperom third-party (jak choćby z niedawnego Ascension czy poprzedniego Downpour).

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie