Silent Hill 4 Remake zachwyca. Projekt fana na Unreal Engine 5 jest przepiękny

Silent Hill 4 Remake zachwyca. Oto wideo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Silent Hill 4 Remake to wyłącznie fanowski projekt mający pokazać “co by było, gdyby”. Mimo wszystko zaprezentowane wideo może wywołać ślinotok.

Marka Silent Hill od wielu lat w zasadzie nie funkcjonuje. Ostatnio się to zmienia (nie, przemilczmy temat Ascension), ale jeden z fanów postanowił pokazać, co by było, gdyby klaustrofobiczny apartament Henry’ego z czwartej części serii przenieść na najnowszy silnik graficzny.

Siletn Hill 4 Remake od fana

Projektant Maxin Dorokhov pracuje nad autorską wizją nowego wcielenia kultowego tytułu, lecz nie liczcie na to, że kiedykolwiek doczekacie się jego premiery. Nie tylko ze względu na brak praw do serii, ale także, iż twórca mówi o grze jako o “osobistym projekcie”. Jest to więc swoisty wpis do portfolio, a nie pełnoprawna gra, która w ogóle może wyjść. Na razie dostaliśmy tylko wgląd w apartament głównego bohatera gry, w którym w oryginale spędziliśmy sporo czasu. Więcej etapów nie będzie, ale i tak miło popatrzeć, jak miejscówka mogłaby wyglądać na silniku Unreal Engine 5.

Obecnie seria Silent Hill odżywa, a to za sprawą szeregu zapowiedzianych nowych gier z serii. Najbliżej premiery wydaje się remake Silent Hill 2 od Bloober Team, o którym możemy usłyszeć więcej już na dniach. Powstaje również kolejna pełnoprawna odsłona serii i szereg pobocznych tytułów od mniejszych twórców.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie