Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórca Silent Hill tworzy nową grę. Król horroru powróci pod inną nazwą?

Keiichiro Toyama, twórca Silent Hill, pracuje już nad nową grą. Japończyk niedawno opuścił Sony i założył własny zespół złożony z weteranów branży.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o odejściu Keiichiro Toyamy z Sony Japan Studio. Mocno rozczarowało to fanów serii Silent Hill, którzy liczyli, że nową odsłonę serii tworzy właśnie Toyama.

Japończyk założył własny zespoł Bokeh Game Studio, który ma składać się z weteranów branży i pracować nad ambitnymi projektami. Toyama udzielił niedawno wywiadu japońskiemu oddziałowi IGN, gdzie zdradził kilka informacji o swoim najnowszym dziele.

Jeśli już, będzie to bardziej gra zorientowana na horror. Skoncentrujemy się jednak na tym, żeby było to bardziej rozrywkowe doświadczenie, aniżeli gra dla hardkorowych fanów horroru.

Rozwijamy grę głównie na PC jako wiodącej platformie, ale liczymy na to, że wypuścimy ją na jak największej ilości platform.

Zaczerpnąłem dużo inspiracji z genDESIGN. Ueda (reżyser ICO i Shadow of the Colossus – przyp. red. ) sporo mi opowiadał o swoich doświadczeniach i postanowiłem pójść w jego ślady.

– komentuje Keiichiro Toyama dla IGN

Toyama zdradził również, że debiutancka, przygodowa gra akcji Bokeh Game Studio ma docelowo zadebiutować w 2023 roku. To stosunkowo niedługo i ciekawe, kiedy zobaczymy pierwsze materiały z produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się