Nowa konsola Xbox. Gracze wygrzebali w sieci ciekawe ogłoszenia

Wiele niepotwierdzonych informacji oraz spekulacji mieliśmy już na temat PlayStation 5. Tajemnicą nie jest, że konkurencja nie śpi, a ostatnie znaleziska w sieci mogą wskazywać, że Microsoft przystępuje do działania.

Użytkownicy forum Reset Era pochwalili się nowym znaleziskiem – na stronie Microsoftu pojawiły się dwie nowe oferty pracy. Niby nic, lecz dotyczą one rekrutacji pracowników, którzy zajmą się projektowaniem nowej konsoli Xbox.

Pierwsze ogłoszenie skierowane jest do osób, które chciałyby zdobyć posadę starszego inżyniera zajmującego się kwestiami związanymi z pamięcią DRAM. Wybrany kandydat poprowadzi zespół programistów odpowiedzialnych za DDR3, GDDR5, GDDR6 i przyszłe technologie DRAM.

Głównym celem zespołu będzie zintegrowanie odpowiednich rozwiązań pamięci z konsolą w oparciu o różnorodne ograniczenia, takie jak moc, koszt, niezawodność, integralność sygnału i wymagania dotyczące wydajności.

W drugim ogłoszeniu poszukiwany jest starszy inżynier, którego działką będzie pamięć masowa. Wraz z zespołem programistów zajmie się on technologią pamięci masowych opartych na dyskach HDD, SSD oraz Flash.

W przypadku obu ogłoszeń Microsoft zaznacza, że wybrany kandydat będzie głównym technicznym punktem centralnym dla istniejących i najnowocześniejszych technologii pamięciowych w obecnych i przyszłych projektach Xbox.

Nowa konsola Xbox – premiera odległa

Powiększanie zespołu odpowiedzialnego za prace nad przyszłymi projektami z rodziny Xbox świadczą o tym, że prace nad nową konsolą znajdują się jeszcze na wczesnym etapie. Ciężko określić, kiedy nowy Xbox mógłby pojawić się na rynku.

Według niepotwierdzonych informacji, PlayStation 5 zadebiutuje w okolicach 2020 roku, zatem można się spodziewać, że Microsoft również celuje w podobny termin. Póki co są to jedynie domysły. Żadne oficjalne informacje o przyszłych konsolach z obozu Sony i Microsoftu nie zostały podane przez producentów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Nowa konsola Xbox. Gracze wygrzebali w sieci ciekawe ogłoszenia

  • 29 kwietnia 2018 at 22:42
    Permalink

    od zawsze team ps, tym bardziej teraz po wymianie starego ps4 na nowe pro w media ekspert to jeszcze bardziej ;p

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: