Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Nowa konsola Xbox. Gracze wygrzebali w sieci ciekawe ogłoszenia

Wiele niepotwierdzonych informacji oraz spekulacji mieliśmy już na temat PlayStation 5. Tajemnicą nie jest, że konkurencja nie śpi, a ostatnie znaleziska w sieci mogą wskazywać, że Microsoft przystępuje do działania.

Użytkownicy forum Reset Era pochwalili się nowym znaleziskiem – na stronie Microsoftu pojawiły się dwie nowe oferty pracy. Niby nic, lecz dotyczą one rekrutacji pracowników, którzy zajmą się projektowaniem nowej konsoli Xbox.

Pierwsze ogłoszenie skierowane jest do osób, które chciałyby zdobyć posadę starszego inżyniera zajmującego się kwestiami związanymi z pamięcią DRAM. Wybrany kandydat poprowadzi zespół programistów odpowiedzialnych za DDR3, GDDR5, GDDR6 i przyszłe technologie DRAM.

Głównym celem zespołu będzie zintegrowanie odpowiednich rozwiązań pamięci z konsolą w oparciu o różnorodne ograniczenia, takie jak moc, koszt, niezawodność, integralność sygnału i wymagania dotyczące wydajności.

Wiedźmin od Netflix. Liczba odcinków i przybliżona premiera

W drugim ogłoszeniu poszukiwany jest starszy inżynier, którego działką będzie pamięć masowa. Wraz z zespołem programistów zajmie się on technologią pamięci masowych opartych na dyskach HDD, SSD oraz Flash.

W przypadku obu ogłoszeń Microsoft zaznacza, że wybrany kandydat będzie głównym technicznym punktem centralnym dla istniejących i najnowocześniejszych technologii pamięciowych w obecnych i przyszłych projektach Xbox.

Nowa konsola Xbox – premiera odległa

Powiększanie zespołu odpowiedzialnego za prace nad przyszłymi projektami z rodziny Xbox świadczą o tym, że prace nad nową konsolą znajdują się jeszcze na wczesnym etapie. Ciężko określić, kiedy nowy Xbox mógłby pojawić się na rynku.

Według niepotwierdzonych informacji, PlayStation 5 zadebiutuje w okolicach 2020 roku, zatem można się spodziewać, że Microsoft również celuje w podobny termin. Póki co są to jedynie domysły. Żadne oficjalne informacje o przyszłych konsolach z obozu Sony i Microsoftu nie zostały podane przez producentów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%