Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 komentarze

Nowa konsola Xbox. Termin premiery i pełna kompatybilność

W sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje na temat działań Microsoftu. Nowa konsola Xbox szybko nie pojawi się na rynku, lecz zapewni nam prawdopodobnie pełną integrację z obecnymi i wcześniejszymi sprzętami.

Nowa konsola Xbox to temat, do którego powracamy drugi raz na przestrzeni ostatnich dni. Tym razem mamy informacje od serwisu Thurrott, którego redaktor zaznacza, że słyszał z trzech niezależnych źródeł, iż Microsoft pracuje nad kolejnym sprzętem, lecz poczekamy na niego jeszcze kilka lat.

Nowa konsola Xbox – premiera realna w 2021 roku

Thurrott zaznacza, że według zdobytych informacji premiera nowego Xboksa jest realna w ciągu trzech najbliższych lat. Oznacza to zatem, że konsola może wylądować na rynku dopiero w 2021 roku. Ponoć Microsoft nie śpieszy się z premierą, ponieważ obecny Xbox One X dysponuje większą mocą od konkurencyjnego sprzętu Sony – PlayStation 4 Pro. Dodatkowo nowy Xbox będzie nie tylko kompatybilny wstecz, lecz jak uważa Thurrott, również do przodu.

Premiera PlayStation 5 może być jeszcze odległa. Najwcześniej 2020 rok?

Wspomniany portal wspomina też, że Microsoft chce zatrudnić specjalistów od pamięci GDDR6 oraz zbadać, jak głęboko można zintegrować nową konsolę Xbox z chmurą.

Strumieniowanie rozgrywki w czasie rzeczywistym może znacznie uatrakcyjnić rozrywkę. Tak widzi to redaktor z Thurrott: Na przykład wyobraźmy sobie grę, w której środowisko jest dynamicznie aktualizowane z chmury podczas eksploracji mapy, dzięki czemu staje się ona nieskończona, a miasto pobiera dane z otoczenia, jak pogoda czy ruch uliczny, zatem możemy doświadczyć korków ulicznych w wirtualnym świecie tak samo jak w realnym życiu … ekscytujące.

Są to scenariusze, które są obecnie badane i jest mało prawdopodobne, że nowa konsola Xbox w całości przełączy się na chmurę. Jest to jednak bardzo interesująca perspektywa.

Poniżej przypominamy, jakie ogłoszenia o pracę – związane z nowym Xboksem, wygrzebano ostatnio w sieci.

Nowy Xbox i oferty pracy Microsoftu

Użytkownicy forum Reset Era pochwalili się nowym znaleziskiem – na stronie Microsoftu pojawiły się dwie nowe oferty pracy. Niby nic, lecz dotyczą one rekrutacji pracowników, którzy zajmą się projektowaniem nowej konsoli Xbox.

Pierwsze ogłoszenie skierowane jest do osób, które chciałyby zdobyć posadę starszego inżyniera zajmującego się kwestiami związanymi z pamięcią DRAM. Wybrany kandydat poprowadzi zespół programistów odpowiedzialnych za DDR3, GDDR5, GDDR6 i przyszłe technologie DRAM.

Głównym celem zespołu będzie zintegrowanie odpowiednich rozwiązań pamięci z konsolą w oparciu o różnorodne ograniczenia, takie jak moc, koszt, niezawodność, integralność sygnału i wymagania dotyczące wydajności.

W drugim ogłoszeniu poszukiwany jest starszy inżynier, którego działką będzie pamięć masowa. Wraz z zespołem programistów zajmie się on technologią pamięci masowych opartych na dyskach HDD, SSD oraz Flash.

W przypadku obu ogłoszeń Microsoft zaznacza, że wybrany kandydat będzie głównym technicznym punktem centralnym dla istniejących i najnowocześniejszych technologii pamięciowych w obecnych i przyszłych projektach Xbox.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%