Nintendo zareagowało na inwazję Rosji na Ukrainę. Ważna premiera opóźniona

Nintendo Switch OLED - PG
Switch

Nintendo najpierw wyłączyło swój cyfrowy sklep w Rosji, a teraz ponownie zareagowało na inwazję Rosji na Ukrainę. Tym razem opóźniono premierę istotnej gry zmierzającej na Switcha.

Big N potwierdza przełożenie premiery Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp. Produkcja miała ukazać się 8 kwietnia bieżącego roku. Niestety na razie nie potwierdzono nowej daty debiutu. Ma ona zostać ogłoszona dopiero za jakiś czas.

W świetle ostatnich wydarzeń na świecie podjęliśmy decyzję o opóźnieniu wydania gry Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, która pierwotnie miała ukazać się na Nintendo Switch w dniu 8 kwietnia. Oczekujcie informacji o nowej dacie premiery.

– czytamy w ogłoszeniu Nintendo

To prawdopodobnie pierwsza premiera (poza STALKER 2) która została przesunięta przez inwazję Rosji na Ukrainę. Sytuacja na świecie wpływa jednak na branżę gier na wiele innych sposobów.

Wiele firm zdecydowało się wstrzymać sprzedaż swoich produkcji w Rosji. Do grona tego zaliczają się między innymi CD Projekt, Bloober Team i Take-Two. Electronic Arts nie tylko wstrzymało sprzedaż swoich tytułów, ale też usunęło rosyjskie drużyny i zawodników z FIFA 22. A to tylko mała część firm związanych z gamingiem, które zareagowały na inwazję Rosji na Ukrainę.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie