Prace nad STALKER 2 zostały wstrzymane przez deweloperów

STALKER 2 - postać w masce gazowej
PC Xbox Series Xbox Series S

Ukraińskie studio GSC World oficjalnie wstrzymało prace nad grą STALKER 2: Heart of Chernobyl. Powodem tej sytuacji oczywiście są tragiczne wydarzenia z ostatnich dni, które mają cały czas miejsce w Ukrainie.

Wielu z Was może nie wiedzieć, ale studio GSC Game World mieści się na terenie Kijowa – miasta będącego jednocześnie stolicą Ukrainy. W związku z tragicznymi wydarzeniami, które trwają także w tym momencie, deweloperzy zdecydowali się na ten moment wstrzymać prace nad STALKER-em 2.

Poniżej zamieszczam wideo, z którego dowiadujemy się na temat podjętej przez studio decyzji. Ostrzegam, że pojawiają się tam wielokrotnie ujęcia prezentujące skutki wojny na Ukrainie. Nie muszę nadmieniać, że są to przykre widoki, na które niekoniecznie każdy ma nerwy i emocje, by się z nimi zapoznawać.

Z informacji podanych w filmie nie tylko wynika, że prace nad produkcją zostały wstrzymane, ale także nie wiadomo, czy jej premiera w ogóle w przyszłości w ogóle się odbędzie.

STALKER 2: Heart of Chernobyl miało oficjalnie zadebiutować 8 grudnia 2022 roku. Gra była tworzona z myślą o Xbox Series X i S oraz PC. Wydanie na PS5 zostało niedawno anulowane.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie